Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 6 grudnia 2019, 11:22

Najlepsze sztuczki Windows 10 | TOP 10

Codzienna praca z Windows 10 może odbywać się jeszcze sprawniej. Wystarczy zapoznać się tymi z dziesięcioma funkcjami. Wszystkie z nich łączy to, że pozwalają uprzyjemnić i przyśpieszyć pracę na komputerze lub laptopie z zainstalowanym Windowsem 10.

„Dziesiąte” okienka nie odkrywają wszystkich swoich tajemnic od samego początku. Co prawda kilka przydatnych funkcji jest opisanych już w trakcie samej instalacji systemu operacyjnego, ale odpowiedzmy sobie szczerze: kto czyta te opisy? Okazuje się, że ich zignorowanie pozbawia użytkowników wiedzy na temat co najmniej kilku nie-tak-oczywistych opcji, które w swoim systemie zaszył Microsoft.

Z każdą większą aktualizacją Microsoft stara się dodać do Winsowsa nowe funkcje. - Najlepsze sztuczki Windows 10 | TOP 10 - dokument - 2019-12-11
Z każdą większą aktualizacją Microsoft stara się dodać do Winsowsa nowe funkcje.

Część funkcji wymaga aktywacji za pomocą skrótu klawiszowego lub dotarcia do głębszych warstw systemu od Microsoftu. Dlatego nie tak łatwo natrafić na nie także podczas codziennego użytkowania. Sprawia to, że nawet przypadkowe ich odkrycie należy do sytuacji rzadkich. Z tych i innych powodów zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie dziesięciu najbardziej przydatnych funkcji systemu Windows 10, które są mniej lub bardziej ukryte.

Windows 10 November 2019 Update

Microsoft niedawno po raz kolejny uraczył nas „większą” aktualizacją systemu operacyjnego Windows 10. Co jednak tak naprawdę zawiera wersja 1909? Czy Windows 10 z November 2019 Update działa prawidłowo? Odpowiedzi na te (i wiele innych) pytania poznacie w naszym artykule Windows 10 November 2019 Update – Co zmienia wersja 1909 (wydanie 19H2) systemu?

Windows 7 vs Windows 10
Windows 7 vs Windows 10

Który system operacyjny jest lepszy? Czy w 2021 roku nadal warto używać Windowsa 7? A może najwyższy czas dołączyć do użytkowników Windows 10? Na te pytania staramy się odpowiedzieć analizując wady i zalety „okienek” od Microsoft.

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive USB
Jak zainstalować Windows 10 z pendrive USB

Poradnik przedstawiający krok po kroku proces przygotowania bootowalnego pendrive, z którego zainstalować można Windows 10.

Brak dźwięku w Windows 10 - diagnostyka i rozwiązanie problemów
Brak dźwięku w Windows 10 - diagnostyka i rozwiązanie problemów

Brak dźwięku w komputerze to powszechny problem, który najczęściej pojawia się po instalacji Windows 10 lub aktualizacji systemu. Jak sobie z nim poradzić bez konieczności wizyty w serwisie?