Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 25 października 2019, 09:42

autor: Laty

Darmowe Call of Duty: Mobile na PC - jak uruchomić i wymiatać?

Call of Duty: Mobile zostało wydane na początku października jako gra free-to-play na systemy iOS i Android. Jest to mieszanka różnych map, broni i mechanik z poprzednich gier CoD. Przyjrzyjmy się, jak wygląda odpalanie mobilnej strzelanki na PC.

Co zrobić, aby zagrać w CoD: Mobile na komputerze?

To proste! Wystarczy, że poświęcisz parę minut i wykonasz następujące kroki:

Na początku pobierz i zainstaluj emulator Gameloop z jego oficjalnej strony. Po wykonaniu tej czynności i uruchomieniu programu, przejdź do zakładki „Game Center”, którą znajdziesz po lewej stronie ekranu.

Następnie ukażą Ci się różne gry, które obsługuje ten emulator. Znajdziesz tam również mobilne Call of Duty, które należy zainstalować, klikając przycisk „Install” (spowoduje to pobranie ok. 1,50GB danych). Instalacja gry nastąpi automatycznie.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, wystarczy przejść do zakładki „My Games”, kliknąć „Play” i cieszyć się grą. Na kolejnej stronie podpowiadamy, jak zmienić ustawienia grafiki oraz sterowania w emulowanym tytule.

Jeśli teraz myślicie, że fragowanie będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek, to niestety nie do końca. Call of Duty Mobile rozpoznaje, że gracz używa emulatora i umieszcza go w osobnym lobby matchmakingu. Korzystający z emulatorów nie będą pomieszani z grającymi na urządzeniach mobilnych. Z jednym wyjątkiem: jeśli będziemy chcieli pograć z kolegą, który gra na smartfonie, zostaniemy dołączeni do sesji gry, w której przeciwna drużyna również ma graczy używających telefonów.

Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4
Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4

Sony udostępniło posiadaczom telefonów z Androidem funkcję Remote Play. Pozwala ona wyświetlać gry z PS4 na ekranie smartfona. Sprawdziliśmy, czy zabawa z Red Dead Redemption 2 na małym wyświetlaczu jest przyjemna.

Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2019 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.

Telefon do Fortnite i PUBG Mobile? Na co zwracać uwagę przy zakupie
Telefon do Fortnite i PUBG Mobile? Na co zwracać uwagę przy zakupie

Jeśli szukamy smartfona do czegoś więcej niż tylko rozmawiania i oglądania kotków na YouTube, niekoniecznie musimy wydawać majątek. Na co zwracać uwagę kupując telefon do gier mobilnych takich jak Fortnite i PUBG Mobile?