Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 12 sierpnia 2019, 14:10

autor: Aquma

Windows 10 20H1 – co Microsoft szykuje w kolejnej aktualizacji?

Firma Microsoft rozpoczęła pracę nad kolejną dużą łatką dla systemu operacyjnego Windows 10. W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat nowych funkcji, które przyniesie omawiana aktualizacja.

Nowy kalendarz i kalkulator

Aplikacja kalkulatora otrzyma bardzo przydatny tryb, dzięki któremu będziemy mogli trzymać ją zawsze na wierzchu” - z odpowiednio mniejszym, przejrzystym interfejsem. W wielu sytuacjach powinno to znacznie ułatwić pracę - nie trzeba będzie ciągle alt-tabować” pomiędzy poszczególnymi programami.

Nowy, mniejszy kalkulator.
Nowy, mniejszy kalkulator.

Usprawnień doczeka się także kalendarz Windowsa 10. Otrzymamy możliwość znacznie szybszego i prostszego dodawania do niego notatek lub wydarzeń - będzie można wpisać je w specjalne pole widoczne po kliknięciu danego dnia, bez otwierania dodatkowego okna (obecnie jest to konieczne, co sprawia, że program nie jest zbyt wygodny w użyciu).

Zmieniony kalendarz.
Zmieniony kalendarz.

Poprawki systemu powiadomień

Kolejnych usprawnień doczeka się system powiadomień. Po pojawieniu się notyfikacji otrzymamy możliwość szybkiego wyłączenia ich dla danej aplikacji albo też przejścia do ekranu ustawień. Na tym ostatnim pojawi się opcja wyciszania oraz przydatne obrazki, które będą prezentowały wygląd paska powiadomień po wybraniu danej opcji.

Nowy ekran ustawień powiadomień. Źródło: Windows Central.
Nowy ekran ustawień powiadomień. Źródło: Windows Central.

Co więcej, dostanie się do wspomnianego menu ustawień będzie sporo prostsze – przycisk do niego prowadzący znajdzie się w górnej części paska powiadomień. Otwierając listę aplikacji korzystających z notyfikacji otrzymamy też możliwość posegregowania jej w taki sposób, by na górze znalazły się programy, które ostatnio wysyłały nam powiadomienia.

To jednak nie wszystko - otrzymamy także bardzo przydatną funkcję pod nazwą Focus Assist. Umożliwi nam ona całkowite wyłączenie notyfikacji w sytuacjach, w których naprawdę potrzebujemy się skupić. Pojawi się też możliwość odrzucania / oddalania wyświetlonego powiadomienia kliknięciem środkowego przycisku myszy.