Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 11 stycznia 2021, 10:20

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Vectra

Niewątpliwą zaletą Vectry jest rozbudowany zasięg Internetu światłowodowego. Osoby mieszkające w miejscowościach, gdzie nie ma technicznych możliwości korzystania z usług innych operatorów, powinny sprawdzić, czy dostępu do Internetu stacjonarnego nie może zapewnić im właśnie Vectra. Firmy nie należy jednak traktować jedynie jako ostatniej deski ratunku. Oferta operatora bez problemu pozwala konkurować mu z innymi graczami na rynku.

Internet stacjonarny dla nowego klienta

Vectra podniosła prędkość wysyłania danych i objęła obniżką abonamentu wszystkie opcje.

Nowy klient (umowa na 24 miesiące):

 

150 Mb/s

300 Mb/s

600 Mb/s

Prędkość pobierania (download)

do 150 Mb/s

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 15 Mb/s

do 40 Mb/s

do 60 Mb/s

Cena

44,99 zł/mies.

54,99 zł/mies.

64,99 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

1 zł

1 zł

1 zł

Na korzystne warunki nowy klient Vectry może liczyć także przy umowie na czas nieokreślony:

 

300 Mb/s

600 Mb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

Prędkość wysyłania (download)

do 40 Mb/s

do 60 Mb/s

Cena

44,99 zł/mies.

54,99 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

1 zł

1 zł

Nowi klienci w cenie abonamentu otrzymują modem Wi-Fi.

Internet do 2 Gb/s w Warszawie

Nowością u Vectry jest superszybki Internet dostępny dla mieszkańców stolicy. Mowa o łączu z pobieraniem do 2 Gb/s i wysyłaniem do 150 Mb/s. Prędkość ta jest dostępna jedynie przy okresie zobowiązania na 24 miesiące. Instalacja usługi została wyceniona na 149 zł. Korzystanie z tak szybkiego Internetu wiąże się z comiesięczną opłatą w wysokości 179,99 zł.

Promocje

Umówmy się, mało kogo rozczarowałaby niewielka oferta promocyjna Vectry. Abonament w tej podstawowej jest już na tyle konkurencyjny, że ciężko wymagać kolejnych zniżek. Operator potrafi jednak pozytywnie zaskoczyć.

150 Mb/s, 300Mb/s i 600 Mb/s za 1 zł przez pierwszy miesiąc dla nowych klientów

Nowi klienci zawierający 24-miesięczną umowę na dostęp do światłowodu o prędkości 150 Mb/s, 300 Mb/s lub 600 Mb/s otrzymują prezent w postaci zniżki na pierwszy miesiąc korzystania z usługi.

Darmowe usługi dodatkowe

Trzy usługi z grona tych dodatkowych są przez pewien czas darmowe. Dotyczy to wyłącznie umowy dla nowego klienta na okres 24 miesięcy. Mowa o:

Prasa Online – kiosk przeniósł się do Internetu. Najlepszą polską prasę w wersji cyfrowej można czytać bezpłatnie przez miesiąc.

TIDAL Premium – operator przygotował promocję, w ramach której możliwość korzystania z muzyczno-rozrywkowego serwisu nie pociągnie za sobą żadnych opłat przez całe trzy miesiące. Po tym czasie TIDAL Premium zostanie wyłączony.

HBO GO – tak samo, jak w przypadku TIDAL Premium zasoby platformy VOD HBO GO są dostępne bez żadnych ograniczeń przez trzy miesiące za darmo.

Dodatkowe opłaty

Podane ceny zawierają rabat w wysokości 10 zł/mies. wynikający z udzielenia zgody na wystawianie e-faktur i wydaniu przyzwolenia na przetwarzanie danych i przesyłanie korespondencji drogą elektroniczną. Niewyrażenie zgody na któryś z tych warunków zwiększa opłatę abonamentową o dodatkowe 5 zł.

Po okresie zobowiązania (umowa Internet na 24 miesiące) opłata abonamentowa wzrasta o 5 złotych i wynosi odpowiednio: 49,99 zł/mies., 59,99 zł/mies. oraz 69,99 zł/mies.

Największe wady i zalety stałego łącza Vectry

PLUSY:

  1. miesiąc za symboliczną złotówkę
  2. rozbudowana infrastruktura światłowodowa pozwala uzyskać dostęp do szybkiego Internetu w miejscowościach, do których nie dociera konkurencja
  3. niska opłata aktywacyjna dla nowych klientów

MINUSY:

  1. niski upload
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.

Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020
Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020

Internet mobilny dociera do większej liczby domów niż światłowód. Dotyczy to nie tylko mniejszych miejscowości, ale także miast. Domowy Internet LTE może być więc dobrą alternatywą, a czasem jedyną opcją. Który operator oferuje najlepsze warunki?