Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 12 stycznia 2020, 10:04

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert styczeń 2020

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Vectra

Niewątpliwą zaletą Vectry jest rozbudowany zasięg Internetu światłowodowego. Osoby mieszkające w miejscowościach, gdzie nie ma technicznych możliwości korzystania z usług innych operatorów, powinny sprawdzić, czy dostępu do Internetu stacjonarnego nie może zapewnić im właśnie Vectra. Firmy nie należy jednak traktować jedynie jako ostatniej deski ratunku. Oferta operatora bez problemu pozwala konkurować mu z innymi graczami na rynku.

Noworoczne wyprzedaże – Internet stacjonarny

Chociaż Nowy Rok jest już za nami, oferta noworoczna w Vectrze wciąż jest dostępna. Nie zmieni się to do 17 stycznia 2020 roku. Zostało więc jeszcze trochę czasu, aby skorzystać i zamówić Internet w jednej z trzech prędkości.

Nowy klient (umowa na 24 miesiące):

 

150 Mb/s

300 Mb/s

600 Mb/s

Prędkość pobierania (download)

do 150 Mb/s

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 15 Mb/s

do 20 Mb/s

do 30 Mb/s

Cena

44,99 zł/mies.

44,99 zł/mies.

54,99 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

1 zł

1 zł

1 zł

Uwagę zwraca niska cena światłowodu o prędkości do 300 Mb/s. Na jeszcze lepsze warunki może liczyć obecny klient Vectry (umowa na 24 miesiące):

 

150 Mb/s

300 Mb/s

600 Mb/s

Prędkość pobierania (download)

do 150 Mb/s

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

Prędkość wysyłania (download)

do 15 Mb/s

do 20 Mb/s

do 30 Mb/s

Cena

39,99 zł/mies.

39,99 zł/mies.

49,99 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

0 zł

0 zł

0 zł

Zarówno nowi klienci, jak i ci obecni w cenie abonamentu otrzymują urządzenie w postaci routera Wi-Fi.

Internet do 2 Gb/s w Warszawie

Nowością u Vectry jest superszybki Internet dostępny dla mieszkańców stolicy. Mowa o łączu z pobieraniem do 2 Gb/s i wysyłaniem do 120 Mb/s. Prędkość ta jest dostępna jedynie przy okresie zobowiązania na 24 miesiące. Instalacja usługi została wyceniona na 149 zł. Korzystanie z tak szybkiego Internetu wiąże się z comiesięczną opłatą w wysokości 179,99 zł.

Promocje

Umówmy się, mało kogo rozczarowałaby niewielka oferta promocyjna Vectry. Abonament w tej podstawowej jest już na tyle konkurencyjny, że ciężko wymagać kolejnych zniżek. Operator potrafi jednak pozytywnie zaskoczyć.

150 Mb/s o 50% tańsze przez pierwsze 4 miesiące dla nowych i obecnych klientów

Nowi i obecni klienci zawierający 24-miesięczną umowę na dostęp do światłowodu o prędkości 150 Mb/s otrzymują prezent w postaci zniżki na pierwsze 4 miesiące korzystania z usługi. Nowy abonent zapłaci za każdy z miesięcy objętych promocją 17,49 zł, a obecny klient Vectry 14,99 zł.

Usługi dodatkowe z rabatem 50% przez pierwsze 4 miesiące

Do Internetu stacjonarnego można dobrać dodatkowe usługi, które w chwili pisania tego materiału są objęte wysokim rabatem przez pierwsze 4 miesiące. Atrakcyjna oferta dotyczy:

HBO GO – internetowy serwis VOD z ogromną biblioteką filmów i seriali jest dostępny za jedynie 9,99 zł/mies. przez początkowe 4 miesiące przy umowie na 12 miesięcy. Po tym okresie opłata wzrasta do 19,99 zł/mies. i jest nadal niższa niż w przypadku wykupienia usługi bezpośrednio u HBO.

Eleven – pięć sportowych kanałów, w tym jeden 4K, można oglądać za pośrednictwem serwisu TV Online. Przyjemność ta przez pierwsze 4 miesiące kosztuje 7,49 zł/mies. Od 5 miesiąca abonament to już 14,99 zł/mies. Okres zobowiązania - 12 miesięcy.

Bezpieczny Internet (licencja na 2 urządzenia) – pakiet bezpieczeństwa zapewnia kompleksową ochronę urządzeń przed niebezpieczeństwem czyhającym w sieci. Antywirus posiada wbudowaną funkcję kontroli rodzicielskiej; opcję alarmu, która aktywuje się w momencie, gdy włączony zostanie ukradziony telefon oraz umożliwia zlokalizowanie urządzenia i zablokowanie dostępu do niego na odległość. Poczuć się bezpieczniej można już za 3,49 zł/mies. przez pierwsze 4 miesiące, a potem 6,99 zł/mies. Okres zobowiązania to 24 miesiące.

Dodatkowe opłaty

Podane ceny zawierają rabat w wysokości 10 zł/mies. wynikający z udzielenia zgody na wystawianie e-faktur i wydaniu przyzwolenia na przetwarzanie danych i przesyłanie korespondencji drogą elektroniczną. Niewyrażenie zgody na któryś z tych warunków zwiększa opłatę abonamentową o dodatkowe 5 zł.

Największe wady i zalety stałego łącza Vectry

PLUSY:

  1. tani abonament
  2. rozbudowana infrastruktura światłowodowa pozwala uzyskać dostęp do szybkiego Internetu w miejscowościach, do których nie dociera konkurencja
  3. darmowa aktywacja dla obecnych klientów i niska opłata dla nowych

MINUSY:

  1. niski upload
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.