Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 25 września 2020, 11:10

autor: orson_dzi

Ile będzie kosztował komputer do Cyberpunka 2077?

Wymagania sprzętowe nowych gier AAA są często wyznacznikiem przyszłych zakupów dla wielu graczy. Tak było choćby z Wiedźminem 3 oraz GTA V. Czy tak będzie też w przypadku Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 – czy mi pójdzie? - Ile będzie kosztował komputer do Cyberpunka 2077? - dokument - 2020-09-28
Cyberpunk 2077 – czy mi pójdzie?

Twórcy Cyberpunk 2077 ogłosili niedawno oficjalne wymagania sprzętowe swojego nowego tytułu. Dzięki temu wiemy już, jakim komputerem musimy dysponować, aby Keanu Reeves wyglądał na ekranie jak żywy. Sprawdzimy też, czy bardzo zaboli to nasze portfele.

Prezentacja docelowej rozgrywki Cyberpunk 2077 została już zorganizowana kilkukrotnie. Całkiem niedawno, w ramach wydarzenia Night City Wire, można było zobaczyć produkcję w akcji hulającą na komputerze Alienware Aurora. Patrząc w przeszłość i analizując konfiguracje sprzętowe z ubiegłorocznych pokazów oraz tego „świeżego”, da się zauważyć, że gra jest uruchamiana na coraz mocniejszych zestawach.

Tego typu prezentacje zawsze są organizowane na wydajniejszym sprzęcie, niż faktycznie wymaga tego sama gra. Postawmy się na miejscu twórców. Będziemy prezentować produkcję, na którą czeka cały grający świat. Pracowaliśmy na nią latami i liczymy na dziesiątki, a nawet setki milionów dolarów. To po prostu musi działać idealnie. Dlatego też wykorzystujemy możliwie najmocniejsze podzespoły.

Drugą kwestią jest stabilność gry. Na tego typu pokazach producenci nie pokazują finalnych produktów, a takie wczesne wersje mogą być niestabilne. Zwykle daleko im do idealnej optymalizacji. Dlatego też warto mieć odpowiedni zapas mocy obliczeniowej.

Na szczęście w końcu CD Projekt ujawnił wymagania sprzętowe Cyberpunka i okazuje się... no właśnie, może nie będzie wcale tak źle i grę uruchomimy nawet na starym i słabym komputerze?

Aktualizacja

Aktualizację oryginalnego artykułu z lipca 2020 roku dokonał Mikołaj „mikos” Łaszkiewicz.

Jaka karta graficzna do Cyberpunka? Niekoniecznie bardzo mocna… - Ile będzie kosztował komputer do Cyberpunka 2077? - dokument - 2020-09-28
Jaka karta graficzna do Cyberpunka? Niekoniecznie bardzo mocna…
TWOIM ZDANIEM

Na jakim sprzęcie zagrasz w Cyberpunk 2077?

PC
73,7%
PS4 / Xbox One
8,1%
Xbox Series X/S
7,1%
PS5
6,6%
Nie zagram
4,5%
Zobacz inne ankiety