Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 3 lipca 2020, 12:40

autor: orson_dzi

Ile będzie kosztował komputer do Cyberpunka 2077?

Wymagania sprzętowe nowych gier AAA są często wyznacznikiem przyszłych zakupów dla wielu graczy. Tak było choćby z Wiedźminem 3 oraz GTA V. Czy tak będzie też w przypadku Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 – czy mi pójdzie? - Ile będzie kosztował komputer do Cyberpunka 2077? - dokument - 2020-07-03
Cyberpunk 2077 – czy mi pójdzie?

Twórcy Cyberpunk 2077 jeszcze nie ogłosili oficjalnych wymagań sprzętowych swojego nowego tytułu. Zastanówmy się, jakim komputerem musimy dysponować, aby Keanu Reeves wyglądał na ekranie jak żywy. Sprawdźmy też, czy bardzo zaboli to nasze portfele. Nasze spekulacje oprzemy m.in. o specyfikację komputera, na którym uruchomiono niedawny pokazy gry.

Aktualizacja

Aktualizacji artykułu Arkadiusza „orson_dzi” Dziermańskiego z lipca 2019 roku po prezentacji Night City Wire dokonał Mateusz „rassi” Ługowik.

Prezentacja docelowej rozgrywki Cyberpunk 2077 została już zorganizowana trzykrotnie. Całkiem niedawno, w ramach wydarzenia Night City Wire, niewielka grupa osób mogła zobaczyć produkcję w akcji hulającą na komputerze Alienware Aurora. Patrząc w przeszłość i analizując konfiguracje sprzętowe z ubiegłorocznych pokazów oraz tego „świeżego”, da się zauważyć, że gra jest uruchamiana na coraz mocniejszych zestawach.

Tego typu prezentacje zawsze są organizowane na wydajniejszym sprzęcie, niż faktycznie wymaga tego sama gra. Postawmy się na miejscu twórców. Będziemy prezentować produkcję, na którą czeka cały grający świat. Pracowaliśmy na nią latami i liczymy na dziesiątki, a nawet setki milionów dolarów. To po prostu musi działać idealnie. Dlatego też wykorzystujemy możliwie najmocniejsze podzespoły.

Drugą kwestią jest stabilność gry. Na tego typu pokazach producenci nie pokazują finalnych produktów, a takie wczesne wersje mogą być niestabilne. Zwykle daleko im do idealnej optymalizacji. Dlatego też warto mieć odpowiedni zapas mocy obliczeniowej.

Jaka karta graficzna do Cyberpunka? Mocna… - Ile będzie kosztował komputer do Cyberpunka 2077? - dokument - 2020-07-03
Jaka karta graficzna do Cyberpunka? Mocna…