Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 14 stycznia 2021, 09:25

autor: Aquma

Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Avira Antivirus

PODSTAWOWE CECHY:

  1. Darmowy dla: użytkowników indywidualnych
  2. Język polski: nie
  3. Obsługuje: Windows 7/8/8.1/10
  4. Strona producenta

GŁÓWNE ZALETY I WADY:

  1. Ochrona: AV-Test – 5,5/6, AV-Comparatives – 3 gwiazdki i 97,5% skuteczności online
  2. Wydajność: AV-Test - 6/6, AV-Comparatives – 3 gwiazdki
  3. Duże doświadczenie programistów i spora baza użytkowników, a także częste aktualizacje, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
  4. Doskonała ochrona przeglądarki.
  5. Ładny, ale mało wydajny interfejs użytkownika;
  6. Darmowa wersja jest mocno okrojona.

Jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych, stworzony i rozwijany przez niemiecki zespół z olbrzymim doświadczeniem. Jest często aktualizowany i posiada dużą bazę użytkowników. Na uwagę zasługuje też solidna ochrona przeglądarki (nie tylko chroni przed niebezpiecznymi stronami, ale też blokuje reklamy i skrypty śledzące czy próbujące wykorzystać nasz komputer w roli kryptokoparki). Dzięki wykorzystaniu chmury obliczeniowej aplikacja jest naprawdę szybka i względnie niezauważalna w czasie wykonywania skanów (nie obciąża szczególnie komputera).

Wadą jest elegancki, ale nieco ociężały interfejs. W najnowszej wersji programu poradzono sobie z nadmiernym zapotrzebowaniem na podzespoły komputera (powróciły 3 gwiazdki od AV-Comparatives) i nie cechuje się już niemal perfekcyjną skutecznością (minimalnie gorsza nota od AV-Test), choć nadal pozostaje jednym z najlepszych darmowych rozwiązań dostępnych na rynku. Pewnym minusem jest również dość bazowa funkcjonalność darmowej wersji.

Najlepszy darmowy antywirus na telefon | TOP na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus na telefon | TOP na 2021 rok

Antywirusy na telefonach często spotykają się z mieszanymi opiniami. Nie bez powodu – znaczna część z nich jest absolutnie beznadziejna. Na szczęście nie wszystkie – wybraliśmy dla Was 9 najlepszych darmowych antywirusów na Androida.

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021
Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Najlepsze darmowe programy VPN na 2019 rok | TOP 5
Najlepsze darmowe programy VPN na 2019 rok | TOP 5

Przetestowaliśmy kilka darmowych programów VPN, sprawdzając funkcjonalność, zestaw funkcji oraz prędkość łącza po aktywowaniu. Która ze znanych aplikacji poradziła sobie najlepiej? Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań?