Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 14 stycznia 2021, 09:25

autor: Aquma

Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Bitdefender

PODSTAWOWE CECHY:

  1. Darmowy dla: użytkowników indywidualnych
  2. Język polski: nie
  3. Obsługuje: Windows 7/8/8.1/10
  4. Strona producenta

GŁÓWNE ZALETY I WADY:

  1. Ochrona: AV-Test - 6/6, AV-Comparatives – 3 gwiazdki i 97,7% skuteczności online (3 gwiazdki również w Enhanced Real-World Test)
  2. Wydajność: AV-Test – 6/6, AV-Comparatives – 3 gwiazdki
  3. Program ma niezwykle liczną społeczność, która pozwala na szybkie wykrywanie kolejnych zagrożeń – przekłada się to na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa;
  4. Doskonała ochrona przeglądarki;
  5. Niewielkie obciążenie dla zasobów komputera;
  6. Oferuje wyłącznie podstawową funkcjonalność.

Bitdefender to kolejny program, który oferuje bazową funkcjonalność, połączoną z wysoką skutecznością. Zapewnia ochronę przez wirusami i innymi rodzajami złośliwego oprogramowania, a dodatkowo może się pochwalić bardzo dużą bazą użytkowników (500 mln) – co przekłada się na ogromną ilość informacji o przeróżnych zagrożeniach.

Aplikacja jest też wyjątkowo skuteczna w chronieniu naszej przeglądarki (mowa o rozszerzeniu Bitdefender Trafficlight, oferującym ochronę np. przed kradzieżą danych finansowych) – i w tym wypadku mamy do czynienia z prawdopodobnie najskuteczniejszym ze wszystkich wymienionych programów. Wykorzystanie chmury obliczeniowej umożliwia relatywnie niewielkie obciążenie podzespołów komputera. Zadbano też o kilka dodatków, takich jak np. możliwość przeskanowania komputera podczas tzw. bootu (startu systemu).

Warto odnotować, że program otrzymał maksymalną notę w rozszerzonym sprawdzianie Enhanced Real-World Test serwisu AV-Comparatives.

Najlepszy darmowy antywirus na telefon | TOP na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus na telefon | TOP na 2021 rok

Antywirusy na telefonach często spotykają się z mieszanymi opiniami. Nie bez powodu – znaczna część z nich jest absolutnie beznadziejna. Na szczęście nie wszystkie – wybraliśmy dla Was 9 najlepszych darmowych antywirusów na Androida.

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021
Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Najlepsze darmowe programy VPN na 2019 rok | TOP 5
Najlepsze darmowe programy VPN na 2019 rok | TOP 5

Przetestowaliśmy kilka darmowych programów VPN, sprawdzając funkcjonalność, zestaw funkcji oraz prędkość łącza po aktywowaniu. Która ze znanych aplikacji poradziła sobie najlepiej? Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań?