Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 28 grudnia 2018, 11:30

autor: Filip „fsm” Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Najlepsze filmy 2019 roku – na które premiery warto czekać?

Na co pójdziemy do kina w nadchodzącym roku? Zapraszamy do filmowego niezbędnika, z którego dowiecie się, na jakie filmy warto czekać w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wasz ulubiony serwis o grach komputerowych znowu wybiera się na wycieczkę do filmowego świata i podpowiada, jakie wyjścia do kina warto zaplanować w 2019 roku. Na kolejnych stronach znajdziecie aż 20 filmów, których seanse trudno będzie sobie odpuścić w ciągu nadchodzących miesięcy. Podstawowa dziesiątka to takie hity przez duże „h” – wysokobudżetowe produkcje, których kampanie reklamowe zdążą się Wam znudzić (gdy już wystartują). Chcę zaproponować też kilka mniej oczywistych propozycji, dlatego na każdej stronie pojawia się ramka z potencjalnie interesującym tytułem, który ze względu na mniejszy budżet o wiele łatwiej będzie przegapić. Od Ality po Gwiezdne wojny. Od Glass po Gemini Man. Sprawdźcie, co będziecie oglądać w kinie w 2019 roku.

WIESZ COŚ, O CZYM MY NIE WIEMY?

Pominęliśmy film, którego wyczekujesz? Daj znać w komentarzach. Na pewno pomożesz w ten sposób innym kinomanom i uzupełnisz naszą listę.

Alita: Battle Angel

Informacje:

  1. Data premiery: 14 lutego
  2. Reżyseruje: Robert Rodriguez
  3. Grają: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Mahershala Ali, Jennifer Connelly
  4. Co to: aktorska wersja cyberpunkowej mangi

Manga Yukito Kishiro przez długi czas pozostawała łakomym kąskiem dla Jamesa Camerona, który chciał stworzyć jej aktorską wersję już kilkanaście lat temu (domenę batteangelalita.com reżyser zarejestrował w 2000 roku, studio Fox zaś trzy lata później dołożyło do tego battleangelmovie.com). Dopiero teraz ta wizja zostanie zrealizowana przy współudziale Roberta Rodrigueza, który film reżyseruje, i Jona Landaua, który z Cameronem odpowiada za sukcesy Titanica i Avatara.

Alita: Battle Angel bazuje na wątkach z pierwszych czterech tomów komiksu i przedstawia tytułową bohaterkę, która pozbawiona pamięci budzi się w odległej przyszłości. Drzemie w niej niezwykła moc, którą opanować chcą zarówno ci dobrzy, jak i ci źli. Wszystko sprowadzi się do bardzo efektownej akcji wspomaganej budżetem 150 milionów dolarów.

Co ciekawe pierwszy zwiastun wywołał mieszane uczucia, głównie przez nie do końca ludzką twarz głównej bohaterki z generowanymi komputerowo wielkimi oczami. Już po pokazie trailera premierę filmu przesunięto z grudnia 2018 na luty 2019, ale według wytwórni nie wynika to z chęci wprowadzenia zmian w obrazie czy przedłużającej się postprodukcji. Fox chce po prostu wycelować w chiński nowy rok.

WARTO PAMIĘTAĆ O: GLASS

Manoj Night Shyamalan to twórca, który zbudował swoją karierę na zaskakiwaniu widzów. Z czasem zdumiewać zaczęła coraz słabsza jakość jego produkcji. Później jednak reżyser znów nas zaskoczył, wracając do formy. Dobrze przyjęty film Split sprzed dwóch lat, opowiadający o mężczyźnie z wieloma osobowościami, okazał się niespodziewaną kontynuacją Niezniszczalnego, który zadebiutował w 2000 roku. Pamiętacie zakapturzonego Bruce'a Willisa, który odkrył w sobie prawdziwą, nadludzką siłę? Shyamalan dostał szansę, by zrealizować budowaną przez dwie dekady wizję małego uniwersum o ludziach z mocami. Jego kulminacją będzie Glass, w którym spotkają się bohaterowie grani przez Willisa, Samuela L. Jacksona i Jamesa McAvoya. Czyżby zbliżała się premiera jednego z najlepszych komiksowych filmów nie będąca adaptacją żadnego z nich?

  1. Premiera: 18 stycznia
TWOIM ZDANIEM

Który film jest dla Ciebie ważniejszy?

Avengers: Endgame
61,8%
Gwiezdne wojny – Epizod IX
38,2%
Zobacz inne ankiety