Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

Dungeon Pack Mod – szukając przygody

Nie samym stawianiem klocków człowiek żyje – czas na przygodę! Zatem myszki w dłoń i czym prędzej instalujcie Dungeon Pack Mod, wprowadzający do gry kilkadziesiąt różnych typów lokacji pełnych potworów i skarbów. Jak to w Minecrafcie bywa, wszystkie dungeony są generowane losowo i rozmieszczane w całym kwadratowym świecie.

GDZIE ZNAJDĘ NOWE MIEJSCA?

Najłatwiejszym sposobem jest wygenerowanie nowego świata – wtedy nowości będą widoczne już na starcie rozgrywki. Jeśli jednak nie chcemy porzucać dotychczasowego dorobku, wystarczy udać się w rejony, których jeszcze nigdy nie odkryliśmy. Być może gra wstawi tam jakiś latający dungeon czy ruiny pełne szkieletów.

Nie sposób wymienić wszystkich nowych rodzajów lokacji. Przemierzając krainę, natrafimy na podniebne miasta, wielkie okręty, drewniane forty, podziemne więzienia czy ruiny pełne creeperów. Hordy przeciwników to nie jedyny problem, bo częstą przeszkodą jest budownictwo – niejednokrotnie trzeba ruszyć głową, by dostać się na miejsce we w miarę bezpieczny sposób. Oczywiście każdy oczyszczony dungeon gwarantuje nie tylko satysfakcję, ale również skrzynie wypełnione cennymi przedmiotami. Co więcej, w niektórych miejscówkach można nawet trafić na bossów. Radzę zaopatrzyć się w mocny sprzęt i zapas mikstur – to będzie ciężka przeprawa.

  1. Pobierz Dungeon Pack Mod

ViesCraft – minecraftowy odlot

Mod ViesCraft pozwala obserwować świat zza sterów latających pojazdów. Nie są to jednak zwykłe samolociki, a zaawansowane i dające się konfigurować sterowce. Stworzenie podstawowego pojazdu pozwala na stosunkowo szybkie przemierzanie niebios, ale prawdziwa zabawa zaczyna się przy ulepszaniu naszego dzieła.

VIESCRAFT I DUNGEON PACK MOD

Zainstalowanie obu modyfikacji wydaje się rozsądnym posunięciem. Wszak do podniebnego miasta (czy innego latającego dungeonu) lepiej dostać się wygodnym sterowcem, niż budując wieżę z ziemi i kamienia.

Oczywiście niezasilona maszyna zbyt wiele nie zdziała, więc przed startem należy zadbać o zapas paliwa – w tym celu trzeba użyć lawy czy węgla. Po pierwszych próbach latania warto zająć się modyfikacją pojazdu. W każdym sterowcu da się ulepszyć silnik, żeby osiągać większe prędkości, zmienić szkielet konstrukcji czy dodać balon ułatwiający szybowanie. Co więcej, technicznym cudeńkom można nadawać nazwy i zmieniać kolor. W skrócie – spersonalizowane sterowce dla każdego.

  1. Pobierz modyfikację ViesCraft

Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.