Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

JourneyMap – już się nie zgubisz

Czy kiedykolwiek zgubiliście się w Minecrafcie i Wasz kanciasty dorobek przepadł? Swoje posiadłości można oznaczać wieżami sięgającymi nieba, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest modyfikacja JourneyMap. Autor przygotował mapę, która jest aktualizowana w czasie rzeczywistym, wraz z odkrywaniem nowych terenów – oczywiście każde miejsce może być oznaczone specjalnym znacznikiem. Dostępna jest również minimapa ułatwiająca poruszanie się i pozwalająca na obserwację otoczenia na bieżąco. Co więcej, mod bez problemu działa w trybie wieloosobowym (i niewymagana jest do tego instalacja dodatku na serwerze), a mapy można podejrzeć nawet na smartfonie.

JourneyMap obsługuje każdy rodzaj terenu – jaskinie i podziemia, Nether oraz Kres. Ponadto oferuje wiele możliwości konfiguracyjnych. Większość opcji da się dowolnie zmieniać i np. ustawiać widoczność stworzeń czy innych graczy. Trzeba też wspomnieć o stronie wizualnej – cała mapa jest bardzo przejrzysta, a potwory i zwierzęta oznaczane odpowiednimi ikonami.

  1. Pobierz modyfikację JourneyMap

The Lost Cities – postapokaliptyczny świat

Koniec z sielankowymi, spokojnymi krainami. Modyfikacja The Lost Cities zamienia świat Minecrafta w brudne i zniszczone blokowisko. Skojarzenia z postapokaliptycznym uniwersum są jak najbardziej trafne – teren gry pełen jest budynków przywodzących na myśl opuszczoną Prypeć i jej blokowiska dla pracowników pobliskiej elektrowni atomowej. Przy odrobinie szczęścia w modzie można trafić nawet na pozostałość po wybuchu – ogromny krater sięgający skał macierzystych.

JAK ROZPOCZĄĆ ZABAWĘ Z MODEM?

Konieczne jest stworzenie świata o nowym typie – Lost Cities. W ten sposób gra wygeneruje krainę z całą zawartością fanowskiej przeróbki.

Zniszczony świat został nieco urozmaicony przez autora. Bloki kryją skrzynie z cennymi przedmiotami, co zachęca do stałej eksploracji. Przygarnięte dobra pomagają odnaleźć się w smutnej rzeczywistości, ale resztę należy pozostawić wyobraźni – postarasz się przywrócić dawne życie czy skryjesz w ruinach, stale odganiając się od creeperów? Wybór należy do Ciebie.

  1. Pobierz modyfikację The Lost Cities

Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.