Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 3 października 2017, 15:00

autor: eJay & fsm

FILMag #Ostatni – 9 obowiązkowych filmów do końca roku

Zapraszamy na ostatni odcinek filmowego cyklu, w którym zwracamy Waszą uwagę na 9 najważniejszych filmowych premier końca 2017 roku. Od Blade Runnera po najnowsze Gwiezdne wojny.

Przed Wami ostatnia edycja FILMaga – po ponad 5 latach kończymy ten cykl. Od teraz filmowe treści będą dostępne głównie w serwisie Gameplay.pl – na GRYOnline.pl skupimy się na recenzjach największych tytułów. W ramach efektownego finiszu przygotowaliśmy zestawienie 9 produkcji, które zadebiutują jeszcze w tym roku – absolutnie nie wypada przegapić żadnej z nich.

Startujemy świetnie ocenianym przez pierwszych widzów nowym Blade Runnerem, a finiszujemy wcale nie owianym mgłą tajemnicy ósmym epizodem Gwiezdnych wojen, a mającą potencjał nową wersją Jumanji. Po drodze będzie komiksowo (Thor: Ragnarok, Liga Sprawiedliwości), morderczo (Pierwszy śnieg, Morderstwo w Orient Expressie, Suburbicon) i dziwacznie (Mother! Darrena Aronofsky’ego). Dorzucamy jeszcze garstkę zwiastunów na pożegnanie i dziękujemy za minione 71 miesięcy. Do zobaczenia na Gameplay.pl!

Blade Runner 2049 – Łowca androidów powraca w wielkim stylu

INFO:
  1. Premiera: 6 października 2017
  2. Reżyseria: Denis Villeneuve
  3. Występują: Ryan Gosling, Harrison Ford, Jared Leto, Ana de Armas
  4. Czas trwania: 163 minuty

Powroty do kultowych tytułów po latach bywają trudne. Szczególnie gdy mowa o produkcji z taką renomą, jaką cieszy się Łowca androidów. 35 lat temu Ridley Scott stworzył dzieło będące żelazną pozycją wśród filmów z pogranicza cyberpunku i science fiction. Wielu się martwiło, czy Denis Villeneuve da radę i czy Blade Runner 2049 (ciekawe, że tym razem w Polsce tytuł pozostał oryginalny) będzie godnym spadkobiercą chwały pierwowzoru.

Pierwszym recenzjom zwykle nie wypada dawać wiary, ale słowo „arcydzieło” pojawia się w nich wielokrotnie. Film Kanadyjczyka (który w dorobku nie ma złych produkcji i najwyraźniej teraz też takowej nie popełnił) jest ponoć mądrą, głęboką, ciekawą i przepiękną fantastyką naukową. O fabule nadal wiadomo niewiele i wieść niesie, że to dobrze, bo poznawanie jej podczas seansu to prawdziwa uczta. Odrobineczkę zdradzają jedynie filmiki towarzyszące – krótkometrażówki nakręcone przez kolegów po fachu, które służą za pomost między czasem akcji oryginału i kontynuacji. Dwie aktorskie i jedna anime dają przedsmak nowego Łowcy. Jaracie się? My okrutnie!

TWOIM ZDANIEM

Który z poniższych filmów zapowiada się najlepiej?

Łowca androidów
40,2%
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
30,6%
Thor: Ragnarok
12,2%
Liga Sprawiedliwości
4,9%
Morderstwo w Orient Expressie
3,6%
Pierwszy śnieg
3,1%
Jumanji: Przygoda w dżungli
2,1%
Mother!
1,8%
Suburbicon
1,5%
Zobacz inne ankiety
Czas na strach – 18 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat
Czas na strach – 18 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat

Lubicie się czasem bać, czyż nie? A skoro jesień to idealna pora na odrobinę strachu przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych filmowy horrorów ostatnich lat.

Najlepsze filmy 2018 roku – lista 24 najciekawszych premier
Najlepsze filmy 2018 roku – lista 24 najciekawszych premier

Zapraszamy na przegląd 24 najciekawiej zapowiadających się filmowych hitów przyszłego roku – od Avengers i Hana Solo po film o Freddiem Mercurym i historię pierwszego lądowania na Księżycu.

Recenzja filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – Star Wars coraz lepsze
Recenzja filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – Star Wars coraz lepsze

Rian Johnson, twórca udanego Loopera, dostał ogromną szansę stworzenia własnej wizji sagi Gwiezdne wojny. Jego Ostatni Jedi miał być czymś innym i zaskakującym. Czy gotowe dzieło dorównuje wielkim oczekiwaniom widzów?