Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 31 lipca 2017, 19:00

autor: eJay & fsm

FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży

Sierpień w polskich kinach też upłynie pod znakiem dobrej zabawy i wysokich budżetów. Dostaniecie do wyboru widowisko SF (Valerian), nieco zabawnej sensacji (Bodyguard Zawodowiec i Barry Seal) lub długo oczekiwaną adaptację sagi S. Kinga (Mroczna wieża).

Dzień dobry, dobry wieczór, fani kina! Sierpniowy odcinek naszego comiesięcznego cyklu, podobnie jak lipcowy, też publikujemy pod znakiem letniej rozrywki, wysokich budżetów i znanych twarzy. Wśród premier nadchodzącego miesiąca znajdziecie m.in. kolorowy, bardzo drogi i ambitny projekt Luca Bessona (Valerian i Miasto Tysiąca Planet), długo oczekiwaną ekranizację słynnej serii książek autorstwa Stephena Kinga (Mroczna wieża), sensacyjnie biograficzną i biograficznie sensacyjną historię Barry’ego Seala oraz krwawą i wulgarną komedię z Ryanem Reynoldsem i Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych (Bodyguard Zawodowiec). Ponadto czeka na Was masa zwiastunów z Comic-Conu, kilka newsów i recenzje ostatnich hitów – oceniamy nowego Spider-Mana, świetną Dunkierkę, a także filmy Baby Driver i Wojna o planetę małp.

Recenzja filmu Spider-Man: Homecoming

Zdaniem fsma

Sony utorowało drogę wielu superbohaterskim filmom (pierwsza ekranizacja przygód Spider-Mana ma już 15 lat!), ale ostatnio wytwórnia ta, jak i wszystkie inne, musiała uznać wyższość Marvel Studios. Gdy więc ekipy Sony i Marvela się dogadały, by dać widzom porządną wersję przygód Człowieka Pająka, były szanse na coś wyjątkowego. I się udało! Homecoming to świetna zabawa i produkcja nieco inna od dobrze znanych przygód Thora czy Iron Mana.

Zasięg akcji jest niewielki, złoczyńca świetnie umotywowany, stawka lokalna, a balans między akcją a szkolnymi problemami Petera Parkera dodaje obrazowi świeżości. Jon Watts, reżyser mało znany i bez wielkich tytułów, pokazał kunszt i stworzył jeden lepszych obrazów w Marvel Cinematic Universe. Zabawny, dynamiczny i sprawiający dużo radości. Spora zasługa leży również po stronie Toma Hollanda (to świetny Parker i równie dobry Spider-Man) i Michaela Keatona (doskonały aktor w dobrze napisanej roli). Brawo!

Ocena: 8+/10

Zdaniem eJaya

Nowy „Pająk” jest fajny. I przy okazji niesamowicie zabawny. Homecoming to Marvel w wydaniu lokalnym, wręcz sąsiedzkim, gdzie ratowanie świata dalej należy tylko do członków Avengers. Tom Holland w roli głównej to z kolei przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Niemal wszystko jest tu na swoim miejscu (i wielki plus za utwór Ramones!), aczkolwiek do ideału trochę brakuje.

Największą wadą filmu Wattsa jest strona techniczna – mamy 2017 rok, tymczasem animacja głównego bohatera wydaje się momentami niewiarygodnie pokraczna i przypomina wyczyny Tobeya Maguire’a sprzed kilkunastu lat! Czegoś takiego w produkcji za ponad 150 milionów dolarów nie powinno być. Drugi minus wlepiam za końcówkę, która jest nieczytelna, mało emocjonująca – po prostu słaba. Pomijając jednak te dwa aspekty, Homecoming zdecydowanie należy do pierwszej ligi produkcji Marvela i mam nadzieję, że zapowiadany sequel zachowa swój młodzieżowy urok.

Ocena: 8/10

TWOIM ZDANIEM

Na jaki film wybierasz się w sierpniu do kina?

Mroczna wieża
41,4%
Valerian i Miasto Tysiąca Planet
34,4%
Bodyguard Zawodowiec
10,2%
Inny
10,2%
Barry Seal: Król przemytu
3,9%
Zobacz inne ankiety
FILMag #Ostatni – 9 obowiązkowych filmów do końca roku
FILMag #Ostatni – 9 obowiązkowych filmów do końca roku

Zapraszamy na ostatni odcinek filmowego cyklu, w którym zwracamy Waszą uwagę na 9 najważniejszych filmowych premier końca 2017 roku. Od Blade Runnera po najnowsze Gwiezdne wojny.

FILMag #70 – To, Kingsman 2, Linia życia i kolejne klocki LEGO
FILMag #70 – To, Kingsman 2, Linia życia i kolejne klocki LEGO

Niektórzy niedługo pójdą do szkoły, a inni do pracy. Ale kina działają stale – we wrześniu zapraszają na nową wersję filmu To, na szpiegowskie wygłupy w Złotym kręgu, ożywione klocki LEGO i remake pewnego dreszczowca z lat 90.

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca
FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

Letni sezon filmowy w pełni – cztery potencjalne wielkie hity, z nowym Spider-Manem na czele, przyciągną do kin rzesze widzów. A Wy co wybierzecie? Zapraszamy na lipcowy magazyn dla miłośników X muzy.