Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 4 maja 2017, 15:00

autor: eJay & fsm

FILMag #66: Strażnicy galaktyki kontra nowy Obcy

Jeśli nie byliście zbyt wiele razy w kinie w kwietniu, czas najwyższy to zmienić. Sporo filmowych hitów (z Obcym: Przymierzem na czele) właśnie wchodzi na ekrany w Polsce. Pytanie brzmi – wybierzecie się na wszystkie czy tylko na kilka z nich?

Po ubogim filmowym kwietniu wkraczamy w okres, który można nazwać hollywoodzkim latem w kinach. Właśnie w maju na ekrany zaczynają wchodzić największe potencjalne hity, którymi oczywiście zajmiemy się w tym odcinku FILMagu.

Startujemy 5 maja premierą drugiej części Strażników galaktyki, potem szybko wędrujemy w inne rejony kosmosu, by poznać fabułę filmu Obcy: Przymierze, a następnie wracamy na Ziemię. Tu oglądamy nowy film Terrence’a Malicka (Song to Song) i wypływamy w morze pod piracką banderą (Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara). Poza czterema premierami proponujemy także cztery recenzje – od Ghost in the Shell, przez Szybkich i wściekłych 8 oraz norweskie Wybawienie, po horror Uciekaj!. No i nie zapominajmy o garści najciekawszych zwiastunów i newsów.

Recenzja filmu Ghost in the Shell

Zdaniem fsma

Minął miesiąc od premiery aktorskiej wersji Ghost in the Shell i bez wątpienia wszyscy, którzy o filmie opinię mieli sobie wyrobić, już go obejrzeli. To ja tylko przypomnę, że film Ruperta Sandersa okazał się jednocześnie tym, na co się zapowiadał, i nie do końca tym, czego można się było spodziewać.

Tak, jest to produkcja bazująca na stronie wizualnej, która fabułę upraszcza i spycha na dalszy tor. Z drugiej jednak strony przygody Major Killian (bo takie miano nosi postać grana – bardzo dobrze! – przez Scarlett Johansson) to ciekawy eksperyment fabularny, który mocno korzysta z anime Mamoru Oshiiego, ale dorzuca też od siebie kilka niespodzianek. Ja taką konwencję zaakceptowałem i w efekcie film uznałem za lepszy, niż oczekiwałem. Przyzwoita historia o świadomości maszyn w atrakcyjnej oprawie wysokobudżetowego hitu. Szkoda, że w box office nie do końca się udało...

Ocena: 7/10

TWOIM ZDANIEM

Na jaki film wybierasz się w maju do kina?

Obcy: Przymierze
57,6%
Strażnicy galaktyki vol. 2
30%
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
10,7%
Inny
0,9%
Song to Song
0,7%
Zobacz inne ankiety
FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży
FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży

Sierpień w polskich kinach też upłynie pod znakiem dobrej zabawy i wysokich budżetów. Dostaniecie do wyboru widowisko SF (Valerian), nieco zabawnej sensacji (Bodyguard Zawodowiec i Barry Seal) lub długo oczekiwaną adaptację sagi S. Kinga (Mroczna wieża).

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca
FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

Letni sezon filmowy w pełni – cztery potencjalne wielkie hity, z nowym Spider-Manem na czele, przyciągną do kin rzesze widzów. A Wy co wybierzecie? Zapraszamy na lipcowy magazyn dla miłośników X muzy.

FILMag #67 – Wonder Woman, Słoneczny patrol i trochę Minionków
FILMag #67 – Wonder Woman, Słoneczny patrol i trochę Minionków

Początek lata w kinie ma to do siebie, że większość propozycji na ten czas stanowią blockbustery z gwiazdorskimi obsadami. W czerwcu macie do wyboru Wonder Woman, Słoneczny patrol, Króla Artura oraz trzecią część przygód Gru, dziewczynek i Minionków.