Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 4 stycznia 2017, 14:12

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najbardziej oczekiwane seriale 2017 roku, cz. 2 – powroty

Oprócz całej gamy interesujących debiutów w roku 2017 ponownie ujrzymy sporo hitów z poprzednich lat. Powróci The Walking Dead, jeszcze bliżej finału znajdzie się Gra o tron, a Stranger Things kolejny raz spróbuje oczarować widzów niezwykłą atmosferą.

Rok 2016 był bardzo łaskawy dla fanów odcinkowych opowieści. W ciągu minionych dwunastu miesięcy nie tylko nastąpiło wiele interesujących debiutów telewizyjnych i internetowych, ale też pojawiły się solidne kontynuacje wcześniejszych hitów. Był to także rok wyjątkowy z tego względu, że w końcu uzyskaliśmy legalny dostęp do światowych gigantów cyfrowej dystrybucji serialowej, Netfliksa i Amazon Prime. Wprawdzie ich oferta wciąż nie jest tak imponująca jak za granicą, ale nie da się ukryć, że oglądanie wielu telewizyjnych hitów stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Duża liczba udanych tytułów w poprzednich latach i ich zwiększona dostępność automatycznie przekłada się na niezły wybór tego, co będziemy mogli zobaczyć w nadchodzących miesiącach, wypełnionych ciekawymi powrotami. Raz jeszcze ujrzymy, jak Rick oraz reszta grupy z The Walking Dead walczą o przetrwanie w świecie opanowanym przez żywe trupy. W Grze o tron w końcu na dobre zapanowała zima, na którą czekaliśmy sześć lat. Michael Scofield, dzięki któremu wielu z nas w ogóle zaczęło oglądać seriale telewizyjne, ponownie ucieknie z więzienia w Prison Break. I wreszcie, po przeszło dwóch dekadach oczekiwania, znów odwiedzimy kultowe miasteczko Twin Peaks.

W osobnym artykule przedstawiliśmy najciekawsze debiuty – w tym tekście skupiamy się wyłącznie na kolejnych sezonach produkcji z poprzednich lat.

TWOIM ZDANIEM

Na który serial czekasz najbardziej?

Gra o tron (Game of Thrones)
36,8%
Wikingowie (Vikings)
10,7%
Stranger Things
8,7%
The Walking Dead
8%
Miasteczko Twin Peaks
4,2%
House of Cards
3,7%
Sherlock
3,7%
Piraci (Black Sails)
3,5%
Skazany na śmierć (Prison Break)
2,7%
Mr. Robot
2,6%
Narcos
2,4%
Flash
1,4%
Gotham
1,4%
Doctor Who
1,3%
Ash kontra martwe zło (Ash vs. Evil Dead)
1,1%
Wataha
1,1%
Homeland
1,1%
Preacher
0,6%
Arrow
0,6%
Orange Is the New Black
0,6%
The Strain
0,5%
Into the Badlands: Kraina bezprawia
0,5%
Zawód: Amerykanin (The Americans)
0,5%
Outlander
0,5%
American Horror Story
0,5%
Broadchurch
0,4%
Legends of Tomorrow
0,4%
The Crown
0,3%
Designated Survivor
0,3%
Zobacz inne ankiety
Najbardziej oczekiwane seriale 2018 roku, cz. 1 – debiuty
Najbardziej oczekiwane seriale 2018 roku, cz. 1 – debiuty

W najbliższych dwunastu miesiącach miłośników seriali telewizyjnych czeka kilka interesujących debiutów. Miłośnicy science fiction mogą już się szykować na Modyfikowany węgiel, a fani superbohaterów otrzymają kilka tytułów opartych na komiksach.

Wielki przewodnik po jesiennych serialach telewizyjnych i internetowych – edycja 2017
Wielki przewodnik po jesiennych serialach telewizyjnych i internetowych – edycja 2017

Tegoroczne jesienne deszcze upłyną fanom seriali w towarzystwie pierwszego od lat nowego telewizyjnego Star Treka, kilku zupełnie nowych seriali komiksowych oraz wielu kontynuacji wcześniejszych hitów.

Dobre, złe i brzydkie oblicza gier w serialu Westworld, czyli Red Dead Redemption naprawdę
Dobre, złe i brzydkie oblicza gier w serialu Westworld, czyli Red Dead Redemption naprawdę

Serial Westworld stacji HBO zaatakował znienacka na przełomie jesieni i zimy. Zaintrygował historią, oczarował aktorstwem i widokami. Pomiędzy wierszami sprzedawał zaś ciekawy i dość niejednoznaczny obraz gier.