Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 4 stycznia 2017, 14:12

Najbardziej oczekiwane seriale 2017 roku, cz. 2 – powroty

Oprócz całej gamy interesujących debiutów w roku 2017 ponownie ujrzymy sporo hitów z poprzednich lat. Powróci The Walking Dead, jeszcze bliżej finału znajdzie się Gra o tron, a Stranger Things kolejny raz spróbuje oczarować widzów niezwykłą atmosferą.

Rok 2016 był bardzo łaskawy dla fanów odcinkowych opowieści. W ciągu minionych dwunastu miesięcy nie tylko nastąpiło wiele interesujących debiutów telewizyjnych i internetowych, ale też pojawiły się solidne kontynuacje wcześniejszych hitów. Był to także rok wyjątkowy z tego względu, że w końcu uzyskaliśmy legalny dostęp do światowych gigantów cyfrowej dystrybucji serialowej, Netfliksa i Amazon Prime. Wprawdzie ich oferta wciąż nie jest tak imponująca jak za granicą, ale nie da się ukryć, że oglądanie wielu telewizyjnych hitów stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Duża liczba udanych tytułów w poprzednich latach i ich zwiększona dostępność automatycznie przekłada się na niezły wybór tego, co będziemy mogli zobaczyć w nadchodzących miesiącach, wypełnionych ciekawymi powrotami. Raz jeszcze ujrzymy, jak Rick oraz reszta grupy z The Walking Dead walczą o przetrwanie w świecie opanowanym przez żywe trupy. W Grze o tron w końcu na dobre zapanowała zima, na którą czekaliśmy sześć lat. Michael Scofield, dzięki któremu wielu z nas w ogóle zaczęło oglądać seriale telewizyjne, ponownie ucieknie z więzienia w Prison Break. I wreszcie, po przeszło dwóch dekadach oczekiwania, znów odwiedzimy kultowe miasteczko Twin Peaks.

W osobnym artykule przedstawiliśmy najciekawsze debiuty – w tym tekście skupiamy się wyłącznie na kolejnych sezonach produkcji z poprzednich lat.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na który serial czekasz najbardziej?

Into the Badlands: Kraina bezprawia
0,5%
Zawód: Amerykanin (The Americans)
0,5%
Piraci (Black Sails)
3,5%
Ash kontra martwe zło (Ash vs. Evil Dead)
1,1%
Wataha
1,1%
Outlander
0,5%
Preacher
0,6%
American Horror Story
0,5%
House of Cards
3,7%
Sherlock
3,7%
Mr. Robot
2,6%
Wikingowie (Vikings)
10,7%
Narcos
2,4%
Skazany na śmierć (Prison Break)
2,7%
The Walking Dead
8%
Gra o tron (Game of Thrones)
36,8%
Stranger Things
8,7%
Miasteczko Twin Peaks
4,2%
Arrow
0,6%
Broadchurch
0,4%
The Crown
0,3%
Designated Survivor
0,3%
Doctor Who
1,3%
Flash
1,4%
Gotham
1,4%
Homeland
1,1%
Legends of Tomorrow
0,4%
Orange Is the New Black
0,6%
The Strain
0,5%
Zobacz inne ankiety