Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sight Training DS

Flash Focus: Vision Training in Minutes a Day

Flash Focus: Vision Training in Minutes a Day to jeden ze stworzonych przez Nintendo programów mających pokazać, że gry mogą nie tylko bawić, ale również przyczynić się do poprawy sprawności intelektualnej i fizycznej graczy. Flash Focus koncentruje się na tym pierwszym aspekcie.

Logiczne.

Nintendo | producent

Nintendo | wydawca

Stadlbauer | wydawca PL

Pomoc techniczna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Sight Training | NDS

15października2007

23listopada2007

premiera PL

Nintendo DS
Okładka Flash Focus: Vision Training in Minutes a Day (NDS)
Flash Focus: Vision Training in Minutes a Day

Flash Focus: Vision Training in Minutes a Day to jeden ze stworzonych przez Nintendo programów mających pokazać, że gry mogą nie tylko bawić, ale również przyczynić się do poprawy sprawności intelektualnej i fizycznej graczy. Flash Focus koncentruje się na tym pierwszym aspekcie. Gra ukazała się na konsolę NDS a przy jej opracowaniu z Nintendo współpracowała firma Namco Bandai.

Rozgrywka opiera się na podobnym schemacie jak Brain Training. Tutaj również zakładamy własny profil i możemy oddawać się codziennym ćwiczeniom, na które składają się różnorodne zadania. W odróżnieniu od wspomnianego tytułu poszczególne mini-gierki nie wymagają myślenia czy zapamiętywania, lecz koncentrują się na zmuszeniu użytkownika do wykazania się spostrzegawczością, refleksem, szybkością i dobrą koordynacją oko-ręka.

Poza trybem codziennych ćwiczeń we Flash Focus znajdziemy również możliwość rozegrania szybkich niezobowiązujących sesji z różnymi gierkami. W czasie korzystania z tego trybu nie są jednak mierzone nasze postępy. Te natomiast, podobnie jak w Brain Age, przeliczane są na wiek, tym razem jednak mierzeniu nie podlega nasz mózg, lecz oko. Optymalnym wynikiem jest 20 lat, gorsze osiągnięcia sprawiają, że „wiek” naszego oka może okazać się dużo starszy od nas samych.

Oprawa graficzna jest prosta, by nie rzec – minimalistyczna. Mimo wszystko jednak na ekranie dzieje się więcej, niż w przypadku Brain Age. Związane jest to z większym zakresem stawianych przed nami zadań. Wśród nich znajdziemy nie tylko wymyślne wyzwania, lecz także mocno uproszczone gry sportowe, takie jak: ping pong, koszykówka, siatkówka czy piłka nożna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Wymagania wiekowe Flash Focus: Vision Training in Minutes a Day

odpowiednia dla każdego wieku

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz