Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Rascal PS1

Rascal to trójwymiarowa platformówka wykorzystująca motyw podróży w czasie. Gracze przejmują kontrolę nad nastolatkiem, który wyrusza na ratunek uprowadzonemu ojcu. Gra jest dziełem studia Traveller’s Tales.

Zręcznościowe, platformówki, platformówki 3D, podróże w czasie.

Traveller’s Tales | producent

Psygnosis | wydawca

wersja językowa:
EN napisy

Data premiery gry Rascal | PS1

30marca1998

Sony PlayStation 1
Okładka Rascal (PS1)
Rascal

Przygotowana przez studio Traveller’s Tales platformówka 3D, w której gracze sterują młodym chłopcem wyposażonym w pistolet strzelający bańkami. W ramach gry odwiedzają kilka światów wypełnionych wyzwaniami zręcznościowymi i przeciwnikami.

Fabuła

Profesor Clockwise opracowuje urządzenie do podróży w czasie. Jego laboratorium zostaje zaatakowane przez przebiegłego Chronona, który chce wykorzystać wynalazek do własnych celów. Niespodziewanie obaj mężczyźni zostają wessani przez tajemniczy portal i trafiają do zamierzchłych czasów. Świadkiem całego zdarzenia jest syn naukowca, Callum „Rascal”. Chłopiec wyrusza na ratunek rodzicowi. W trakcie podróży odwiedza m.in. średniowieczny zamek, świątynię Azteków i Atlantydę.

Mechanika

Rascal to trójwymiarowa platformówka, w której gracze obserwują akcję zza pleców postaci, a ich zadaniem jest zebrać określoną liczbę przedmiotów. Na każdej z plansz autorzy umieścili szereg wyzwań zręcznościowych, a także wrogów, z którymi tytułowy heros może radzić sobie za pomocą wystrzeliwującego bańki pistoletu. Tym, co odróżnia produkcję Travellers’s Tales od licznej konkurencji, jest motyw podróży w czasie. Każdy ze światów został zaprojektowany w kilku wersjach, przeszłej, teraźniejszej i przyszłej – różniących się od siebie nie tylko stylem graficznym, ale też układem.

Kwestie techniczne

Rascal wyróżnia się pod względem oprawy graficznej, m.in. za sprawą szczegółowych animacji postaci i efektownie zaprojektowanych scenerii wykonanych w 3D. Projekty głównego bohatera i niektórych przeciwników zostały opracowane przez firmę Jim Henson's Creature Shop.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Rascal

Wymagania wiekowe Rascal

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz