Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

I Expect You To Die PS4

Gra logiczna, w której wcielamy się w rolę szpiega. Zadaniem, jakie przed nami stoi, jest wydostanie się z szeregu zamkniętych pomieszczeń, zatem rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania rozmaitych zagadek logicznych. Tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Logiczne, FPP, elementy przygodowe, indie, PlayStation VR, rzeczywistość wirtualna.

I Expect You To Die - screen - 2016-11-29 - 334786I Expect You To Die - screen - 2016-11-29 - 334785I Expect You To Die - screen - 2016-11-29 - 334784I Expect You To Die - screen - 2016-11-29 - 334783I Expect You To Die - screen - 2016-11-29 - 334782

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry I Expect You To Die | PS4

13grudnia2016

13grudnia2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka I Expect You To Die (PS4)
I Expect You To Die

I Expect You To Die jest oryginalną grą logiczną, stworzoną przez studio Schell Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Produkcja trafiła między innymi na platformę PlayStation 4.

Mechanika

W I Expect You To Die gracz wciela się w rolę szpiega, którego zadaniem jest wydostanie się cało z pełnych pułapek pomieszczeń. Akcja prezentowana jest w perspektywie pierwszoosobowej (FPP), a rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania licznych łamigłówek, zrealizowanych w konwencji podgatunku „escape room”. W trakcie zabawy przychodzi nam zatem np. rozbrajać ładunki wybuchowe, czy też unieszkodliwiać różnego rodzaju potrzaski. Całość została wzbogacona o specyficzny humor i liczne nawiązania do klasycznego kina akcji, na czele z przygodami Jamesa Bonda. W odróżnieniu od Agenta 007, bohater omawianej produkcji posiada zdolności telekinetyczne, które ułatwiają realizację powierzonych mu zadań.

Zgodnie z tytułem, nieodłącznym elementem rozgrywki jest śmierć. Na każdym z etapów protagonista może zginąć na różnorakie sposoby – tak w wyniku nieuwagi gracza, jak i w skutek rozwiązywania zagadek metodą prób i błędów. Co ciekawe, w grze nie zaimplementowano żadnego systemu checkpointów – każda śmierć bohatera wymaga od – bogatszego o nową wiedzę i doświadczenie – gracza rozpoczęcia zabawy od nowa.

Kwestie techniczne

I Expect You To Die na platformie PlayStation 4 cechuje się przyzwoitą, trójwymiarową oprawą graficzną. Produkcja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.5 / 10 na podstawie 8 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI I Expect You To Die

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz