Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Talisman: Digital Edition Android

Produkcja strategiczna będąca wierną adaptacją popularnej gry planszowej Talisman z 1983 roku. Talisman: Digital Edition korzysta jednak z zasad poprawionej czwartej edycji systemu z 2008 roku. W grze kierujemy losami śmiałka, który poszukuje potężnego artefaktu.

Strategiczne, fantasy, planszowe, multiplayer.

Nomad Games | producent

Nomad Games | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Talisman: Digital Edition | AND

3września2014

Android
Okładka Talisman: Digital Edition (AND)
Talisman: Digital Edition

Talisman: Digital Edition to gra stworzona przez firmę Nomad na licencji planszówki Talisman (w Polsce znanej pod tytułem Magia i Miecz), która oryginalnie ujrzała światło dzienne w 1983 roku. Produkcja opiera się na zasadach poprawionej czwartej edycji systemu z grudnia 2008 roku, za którą odpowiada firma Fantasy Flight Games.

Historia opowiada o podróży śmiałka, który poszukuje artefaktu Crown of Command. Jego właściciel może zniszczyć każdego wroga i stać się władcą całego świata. Jednak zdobycie potężnego przedmiotu jest niesamowicie trudne i wymaga odwagi, siły, a także szczęścia, gdyż po drodze czeka wiele niebezpieczeństw.

Gracz wciela się w jednego z 14 bohaterów, którzy dzielą się na różne typy. Dostępny jest między innymi mag, rycerz, druid i złodziej. Każda postać różni się umiejętnościami, uzbrojeniem i właściwościami. Wraz z biegiem czasu i postępami w grze, można ją rozwijać i udoskonalać, zapewniając jej lepsze bronie, czary i moce.

Tytuł jest wiernym odzwierciedleniem gry planszowej Talisman: Revised Fourth Edition. Rozgrywka odbywa się w turach, w czasie których gracze wykonują kolejne ruchy. Wpływ na zabawę mają także zdarzenia, będące następstwem kart wyciąganych z talii. Grająca osoba może wylosować wspomagający umiejętności przedmiot, albo trafić na bandę potworów, które uszczuplą jej zdrowie. Zabawa odbywa się głównie w trybie multiplayer dla maksymalnie 4 osób, jednak twórcy udostępnili także możliwość potyczek ze sztuczną inteligencją.

Talisman: Digital Edition zawiera cyfrową wersję instrukcji, wyjaśniającą wszystkie zawiłości systemu i dającą wskazówki zarówno dla nowych, jak i obeznanych z tematem graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Talisman: Digital Edition

Wymagania wiekowe Talisman: Digital Edition

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Dystrybucja cyfrowa na weekend 11–12 października (Batman: Arkham Origins, Shadow Warrior)
Dystrybucja cyfrowa na weekend 11–12 października (Batman: Arkham Origins, Shadow Warrior)

wiadomość11 października 2014

Jak co tydzień przejrzeliśmy dla Was weekendowe promocje w sklepach dystrybucji cyfrowej gier. Tym razem nadarza się sposobność, by w atrakcyjnych cenach kupić takie produkcje jak Talisman: Digital Edition, Rayman Legends, Child of Light czy Far Cry 3.

Promocje mobilne na weekend 4–5 października (m.in. Modern Combat 5: Blackout, Talisman, ilomilo)
Promocje mobilne na weekend 4–5 października (m.in. Modern Combat 5: Blackout, Talisman, ilomilo)

wiadomość4 października 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Modern Combat 5: Blackout, Talisman: Digital Edition, Superfrog HD oraz ilomilo.

Stwórz własnego bohatera gry Talisman i wygraj fantastyczne nagrody!
Stwórz własnego bohatera gry Talisman i wygraj fantastyczne nagrody!

wiadomość6 maja 2014

Z okazji premiery komputerowej wersji Talismana, zapraszamy do zabawy, w ramach której możecie stworzyć własnego herosa do tej gry i zawalczyć o atrakcyjne nagrody!

Talisman: Digital Edition, komputerowa wersja planszówki Magia i Miecz, w pełnej wersji na Steamie
Talisman: Digital Edition, komputerowa wersja planszówki Magia i Miecz, w pełnej wersji na Steamie

wiadomość26 lutego 2014

Pełna wersja Talisman: Digital Edition zadebiutowała wczoraj na Steamie. Komputerowa adaptacja gry planszowej, znanej w Polsce jako Magia i Miecz, oferuje zarówno rozgrywkę solową, jak i multiplayer dla czterech graczy.

Talisman Digital Edition - nowa odsłona serii Magia i Miecz dostępna w ramach Steam Early Access
Talisman Digital Edition - nowa odsłona serii Magia i Miecz dostępna w ramach Steam Early Access

wiadomość16 października 2013

Talisman, w Polsce znany także jako Magia i Miecz, czyli przygodowa gra planszowa w klimacie fantasy, doczekała się swojej kolejnej edycji komputerowej. Talisman Digital Edition w wersji beta jest już dostępny w ramach Steam Early Access.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz