Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

I-Digger PC

Zabawna gra zręcznościowo-logiczna, w której wcielamy się w sympatycznego stworka trudniącego się kopaniem tuneli i zdobywaniem różnych minerałów.

Zręcznościowe.

GFI Russia | producent

Russobit-M | wydawca

CDP | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry I-Digger | PC

12czerwca2007

26lutego2009

premiera PL

PC Windows
Okładka I-Digger (PC)
I-Digger

I-Digger to gra zainspirowana takimi klasycznymi produkcjami jak Boulder Dash, czy chociażby Digger. Opowiada o przygodach jednego z I-Monów, stworków znanych także z kilku innych tytułów wydanych na komórkach i pecetach (np. I-Dragon).

W grze wcielamy się w zabawnego i nieco dziwacznego małego diabełka - tytułowego I-Diggera - wyposażonego w zaawansowane wiertło. Jest on najsilniejszym przedstawicielem swojej rasy, a jego ulubionym zajęciem jest kopanie podziemnych tuneli i poszukiwanie minerałów. Bohater zajmuje się zbieraniem żelaza, srebra, złota, szmaragdów, szafirów i rubinów. Oprócz tego podczas zabawy możemy zdobywać skrzynie ze złotem.

Tytuł w bardzo twórczy sposób rozwija koncepcje gatunku gier logicznych o kopaniu tuneli. Twórcy przygotowali trzy rozbudowane krainy – Kanion Kopaczy, gdzie musimy zmierzyć się z robotami, pokryty śniegiem Lodowy Szczyt oraz Krainę Mroku, czyli cmentarz pełen strasznych duchów. Naszym zadaniem jest oczywiście odszukanie jak największej ilości wspomnianych surowców i wydostanie ich na powierzchnię, by zamienić na brzęczące monety.

Za zdobyte złoto możemy uzupełnić nasz ekwipunek oraz zapasy paliwa. Do dyspozycji otrzymujemy między innymi mocniejszy silnik, bardziej zaawansowane wiertło, pojemniejszy zbiornik na paliwo, urządzenie teleportujące, apteczkę i inne. Nasze możliwości możemy zwiększyć wykorzystując także pewne bonusy. Niektóre z nich zwiększają zdolności w zakresie walki (np. dają chwilową nieśmiertelność), a inne wpływają na samo kopanie (np. pozwalając przebić się przez skały).

Do zwiedzenia czeka w sumie 33 pełnych skarbów, oryginalnych poziomów – po 11 w każdej z 3 wymienionych lokacji. Autorzy stworzyli niezwykle barwny świat pełen ciekawych i zabawnych postaci. Całość została opracowana przy wykorzystaniu przyjemnej, dwuwymiarowej grafiki utrzymanej w bajkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do I-Digger

Wymagania wiekowe I-Digger

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wymagania sprzętowe I-Digger

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 64 MB, 350 MB HDD, Windows 2000/XP

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG GL553

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamięć: DDR4 2400 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM umożliwiające rozszerzenie do 32 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 z 2G/4G GDDR5 VRAM | NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti z 4G GDDR5 VRAM
Wyświetlacz: 15.6" 16:9 HD (1366x768)/Full HD (1920x1080)/IPS FHD (1920x1080) przeciwodblaskowa
Magazyn danych: SSD - 128GB (M.2 2280) | SSD - 256GB (M.2 2280) | HDD - 1TB 7200RPM SSH

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz