Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 11 lipca 2016, 10:41

autor: Makek

GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia

Josh Romito, autor projektu GTA 5 Redux, udostępnił nowy zwiastun prezentujący graficzne możliwości swojej modyfikacji do Grand Theft Auto V. Wraz z trailerem przekazano również datę premiery moda, który pojawi się 26 sierpnia tego roku.

Po wielu podejściach do tematu ulepszenia grafiki w Grand Theft Auto V, gracze w końcu doczekali się konkretów dotyczących najnowszej modyfikacji do produkcji Rockstar Games - GTA 5 Redux. Autor projektu, Josh Romito, udostępnił właśnie trailer prezentujący możliwości wizualne i efekty swojej pracy, oraz – co najistotniejsze dla graczy – datę premiery moda, który pojawi się pod koniec tegorocznych wakacji: 26 sierpnia.

Podobnie jak w przypadku poprzednich zwiastunów GTA 5 Redux, również i tutaj twórca przekazał informacje na temat konfiguracji sprzętowej komputera, na którym uruchomiono modyfikację. Pozwala ona mniej więcej rozeznać się w zalecanych wymaganiach moda, które z pewnością będą wyższe od podstawowej wersji gry. Konfiguracja ta przedstawia się następująco:

  • Procesor: Intel i7 4790k,
  • Karta grafiki: SLI Nvidia GeForce GTX 980,
  • Pamięć RAM: 16 GB 2400 MHz,
  • Dysk twardy: Samsung 840 Evo SSD,
  • Monitor: Acer XB280HK 4K G-sync.

Przypomnijmy, że GTA 5 Redux to modyfikacja do Grand Theft Auto V. Według zapowiedzi oferować ma ona takie aspekty jak zupełnie przebudowany system pogodowy (w postaci chociażby nowych efektów mgły, kurzu, wiatru czy bardziej widowiskowego oświetlenia oraz cieni), czy nowe tekstury dla elementów otoczenia (np. drogi, po których będziemy się poruszać, będą wyglądać bardziej realistycznie poprzez dokładniejsze oteksturowanie ich nawierzchni, przejść dla pieszych, krawężników czy barierek). Lista zmian – którą znajdziecie na oficjalnej stronie projektu – jest ogromna, a wszystkie one wprowadzone są, by dostarczyć graczom niemalże fotorealistyczną grafikę w Grand Theft Auto V.

GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia - ilustracja #1
GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia - ilustracja #2
GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia - ilustracja #3

O graficznych modyfikacjach do Grand Theft Auto V słyszymy już od dłuższego czasu. Pierwsze wzmianki pojawiły się w sierpniu ubiegłego roku przy okazji moda Toddyhancer, po czym w okolicach listopada Josh Romito udostępnił graczom The Pinnacle of V – mod ulepszający grafikę w GTA V niemalże do poziomu fotorealizmu. Z uwagi jednak na fakt, że część osób współpracujących przy tej modyfikacji wykorzystało elementy z innych modów, The Pinnacle of V zostało usunięte przez samego Romito. Zapowiedział on tym samym pojawienie się autorskiego projektu – GTA 5 Redux, który gracze będą mogli wypróbować już pod koniec sierpnia tego roku.

GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia - ilustracja #4
GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia - ilustracja #5
GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia - ilustracja #6

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V