Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pogłoski 24 kwietnia 2014, 09:53

autor: luckie

Windows 8 – Menu Start powróci w sierpniu?

Nieoficjalne źródła donoszą, że w sierpniu Windows 8 otrzyma kolejną aktualizację, która wprowadzi długo wyczekiwane Menu Start. Prócz znajomej listy, użytkownicy najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft będą mogli uruchamiać aplikacje Metro w środowisku tradycyjnych okien.

Nowe-stare Menu Start - Windows 8 – Menu Start powróci w sierpniu? - wiadomość - 2014-04-24
Nowe-stare Menu Start

Szumnie zapowiadany powrót Menu Start w Windowsie 8 prawdopodobnie nastąpi w sierpniu bieżącego roku. Nie jest to jednak oficjalny komunikat firmy Microsoft, lecz informacja, którą serwis The Verge otrzymał od życzliwego znajomego. O planach co do wprowadzenia lubianego menu do najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu informowaliśmy na początku miesiąca. Zgodnie z przypuszczeniami, wypuszczona w międzyczasie aktualizacja Update 1, choć wprowadziła kilka zmian w interfejsie, nie zawierała wyczekiwanego Menu Start – pojawi się ono latem w drugiej łatce. Prócz tego Update 2 umożliwi obsługę aplikacji Metro w osobnych oknach.

„Ósemkowe” Menu Start, prezentowane niedawno na Microsoft Build Developer Conference w San Francisco, wygląda trochę jak próba pogodzenia nowego ze starym – z jednej strony znajoma lista, przyjazna dla użytkowników poprzednich edycji Windowsa, z drugiej zaś, zestaw kafelków. Choć na przywrócenie pełnej funkcjonalności okien będziemy musieli pewnie poczekać do premiery Windows 9 w 2015 roku, to obecny plan zakłada, że część przewidywanych zmian (w tym Menu Start i obsługa aplikacji w oknie) Microsoft wprowadzi nieco wcześniej, bo już za kilka miesięcy.

  1. Oficjalna strona internetowa systemu operacyjnego Windows