Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 września 2013, 19:33

autor: Olek

The Chronicles of Riddick - Vin Diesel i ekipa Tigon Studios pracują nad trzecią grą z serii

Amerykański gwiazdor Vin Diesel ujawnił, że należące do niego studio Tigon pracuje nad trzecią odsłoną cyklu The Chronicles of Riddick. W projekt zaangażowani są również członkowie ekipy deweloperskiej szwedzkiego Starbreeze Studios, którzy w 2004 roku przygotowali grę The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.

Na kontynuację serii The Chronicles of Riddick gracze czekają od czterech lat. - The Chronicles of Riddick - Vin Diesel i ekipa Tigon Studios pracują nad trzecią grą z serii - wiadomość - 2013-09-10
Na kontynuację serii The Chronicles of Riddick gracze czekają od czterech lat.

W ubiegłym tygodniu na ekrany kin wszedł film s-f Riddick, będący kontynuacją serii zapoczątkowanej przez Pitch Black (2000) i The Chronicles of Riddick (2004). W tytułową rolę ponownie wcielił się Vin Diesel. Przy okazji promocji filmu amerykański aktor, który jest również właścicielem studia Tigon, wyjawił, że w planach deweloperów znajduje się trzecia gra z cyklu The Chronicles of Riddick.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Screencrush, hollywoodzki gwiazdor przyznał, że pomysł zrodził się pod wpływem fanów. Przez ostatnich kilka miesięcy trwało zbieranie dawnej ekipy deweloperskiej szwedzkiego studia Starbreeze, która odpowiedzialna była za grę Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.

Szczegóły dotyczące trzeciej odsłony The Chronicles of Riddick owiane są tajemnicą. Z niedawnych wypowiedzi Vina Diesela na łamach serwisu IGN wynika jednak, że najprawdopodobniej gracze nie powinni spodziewać się typowej gry akcji, ale raczej produkcji z gatunku MMO.

Przypomnijmy, że pierwsza gra z cyklu The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay ukazała się w 2004 roku i towarzyszyła premierze filmu pod tym samym tytułem. Pięć lat później w ręce graczy trafiła kontynuacja - The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena. W obu przypadkach dewelopingiem zajęły się studia Starbreeze i Tigon.

  1. Oficjalna strona internetowa Tigon Studios

The Chronicles of Riddick - Vin Diesel i ekipa Tigon Studios pracują nad trzecią grą z serii - ilustracja #2Vin Diesel – ur. w 1967 roku amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Zadebiutował epizodyczną rólką posługacza w dramacie Przebudzenie z 1990 roku. Popularność przyniósł mu udział w takich filmach jak Szeregowiec Ryan (szeregowy Caparzo), Pitch Black (jako Riddick) oraz Szybcy i wściekli: Tokio Drift (jako Dominic Toretto). Jest właścicielem firmy One Race Films, do której należy założone w 2002 roku studio deweloperskie Tigon.