Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 23 sierpnia 2011, 09:29

autor: DogGhost

Serious Sam Double D zadebiutuje na komputerach PC w przyszły wtorek

Pierwsza z trzech niezależnych produkcji z Poważnym Samem w roli głównej, Serious Sam Double D, ukaże się 30 sierpnia na platformach dystrybucji elektronicznej.

W oczekiwaniu na pełnoprawną kontynuację przygód Poważnego Sama, Serious Sam 3: BFE, warto przyjrzeć się niezależnym produkcjom, które mają promować ten tytuł. Studio Mommy's Best Games ogłosiło datę premiery pierwszej z nich. Zwariowana platformówka Serious Sam Double D ukaże się na komputery PC w przyszły wtorek, 30 sierpnia.

Gracze będą musieli pokonać 18 poziomów składających się na kampanię oraz 12 wyzwań. W trakcie przygody trafimy między innymi do Egiptu, odwiedzimy Pompeje zagrożone wybuchem wulkanu czy niebezpieczną, prehistoryczną dżunglę. Samowi stanie na drodze masa absurdalnych przeciwników w postaci szalonych małp, żeńskich kamikaze (femikaze) oraz biomechanicznych robotów. Nie zabraknie również czterech wymagających bossów.

Serious Sam Double D zadebiutuje na komputerach PC w przyszły wtorek - ilustracja #1

Aby stawić czoła tym zagrożeniom, twórcy wprowadzili nietypowe rozwiązanie dotyczące używania broni, Gunstacker. Dzięki niemu gracze będą mogli łączyć posiadane giwery i strzelać z nich jednocześnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć np. strzelbę z kilkoma wyrzutniami rakiet. Zdaniem deweloperów będzie można stworzyć ponad 80 tysięcy kombinacji uzbrojenia.

Serious Sam: Double D zostanie wydany za pośrednictwem większości sklepów oferujących dystrybucję elektroniczną. Według twórców, najwięcej trudności - z powodu wyśrubowanych wymagań firmy Valve - sprawiło im przygotowanie wersji na platformę Steam. Obecnie można już składać zamówienia przedpremierowe na stronie Get Games. Cenę gry ustalono na poziomie 7,99 dolarów (ok. 23 zł) oraz, po niekorzystnym przeliczniku dla Europy, 7,99 euro (ok. 33 złote). W planach jest wersja Serious Sam Double D przeznaczona na konsolę Xbox 360.

Serious Sam Double D zadebiutuje na komputerach PC w przyszły wtorek - ilustracja #2

Pozostałe dwie pozycje, które mają się ukazać w ramach serii gier niezależnych, to przeznaczona na urządzenia mobilne Serious Sam: Kamikaze Attack! oraz turowa gra RPG Serious Sam: The Random Encounter.

Poniżej zamieszczamy filmik prezentujący działanie Gunstackera. Ostrzegamy, że może niekorzystnie wpłynąć na Waszą psychikę.

Serious Sam Double D

Serious Sam Double D