Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość kino i TV 11 października 2018, 10:37

autor: Adrian Werner

Pet Sematary – zwiastun nowej adaptacji Smętarza dla zwierzaków

Opublikowano pierwszy trailer Pet Sematary, czyli filmowego horroru opartego na kanwie książki Stephena Kinga Smętarz dla zwierzaków. Na premierę poczekamy do przyszłego roku.

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu Pet Sematary, czyli horroru w reżyserii Kevina Kolscha i Dennisa Widmyera, będącego nową adaptacją klasycznej powieści Stephena Kinga, wydanej u nas pod tytułem Smętarz dla zwierzaków.

Trailer prezentuje się bardzo dobrze i ocieka niepokojącym klimatem. Niestety, na premierę przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Pet Sematary zadebiutuje w amerykańskim kinach dopiero 4 kwietnia przyszłego roku, a w Polsce trafi na ekrany 3 maja.

Film obejrzymy w przyszłym roku. - Pet Sematary – zwiastun nowej adaptacji Smętarza dla zwierzaków - wiadomość - 2018-10-11
Film obejrzymy w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że powieściowy pierwowzór ukazał się w 1983 roku. Sześć lat później widzowie mieli okazję obejrzeć pierwszą filmową adaptację w reżyserii Mary Lambert. Sukces produkcji sprawił, że opracowano sequela w postaci Pet Sematary Two. Oparty był on jednak na oryginalnym scenariuszu i został przyjęty bardzo chłodno.

Warto dodać, że nowa adaptacja jest kolejnym przejawem renesansu Stephena Kinga w popkulturze. W ostatnich latach producenci zaczęli niemalże masowo realizować projekty oparte na twórczości tego pisarza. W rezultacie w ciągu ostatnich trzech lat otrzymaliśmy filmy Cell, It, The Dark Tower, Gerald’s Game oraz 1922. Do tego doszły seriale Castle Rock, The Mist, Mr. Mercedes oraz 11.22.63.

Ten trend raczej szybko nie wygaśnie. Poza Pet Sematary trwają prace m.in. nad filmami It: Chapter Two oraz In the Tall Grass, a dalsze plany obejmują kinowe adaptacje powieści Doctor Sleep, The Long Walk i Joyland. W najbliższej przyszłości fani Stephena Kinga nie będą więc mieli powodów do narzekań.

  1. Oficjalna strona filmu
Pet Sematary – zwiastun nowej adaptacji Smętarza dla zwierzaków - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.