Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 21 marca 2017, 09:03

autor: Góral

Uncharted: The Lost Legacy bez udziału Nathana Drake'a

Na blogu PlayStation ujawniono nowe informacje związane z grą Uncharted: The Lost Legacy. Chyba najważniejsza z nich głosi, że w produkcji nie pojawi się Nathan Drake – główny bohater poprzednich odsłon cyklu.

Poznaliśmy nowe informacje na temat Uncharted: The Lost Legacy. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że w produkcji nie wystąpi Nathan Drake – główny bohater poprzednich odsłon cyklu. Oczywiście od momentu zapowiedzi projektu wiadomo było, że pierwsze skrzypce zagrają Chloe Frazer i Nadine Ross, ale pewnie niejeden z nas liczył na występ słynnego poszukiwacza skarbów. Niestety nie zagra on nawet drugoplanowej roli.

Niestety, w Uncharted: The Lost Legacy w ogóle nie zobaczymy Nathana Drake’a. - Uncharted: The Lost Legacy bez udziału Nathana Drake'a - wiadomość - 2017-03-21
Niestety, w Uncharted: The Lost Legacy w ogóle nie zobaczymy Nathana Drake’a.

Akcja Uncharted: The Lost Legacy rozgrywać będzie się w okresie 6-12 miesięcy od wydarzeń ukazanych w Uncharted 4: Kres Złodzieja. Chloe i Nadine połączą siły, by zdobyć bezcenny artefakt Tusk of Ganesh. Kobiety nie stanowią idealnej pary i często mają się różnić: Chloe jest porywcza i impulsywna, a Nadine opanowana i ułożona. Skarb znajduje się jednak w rękach wodza Asava, więc kobiety nie będą miały innego wyjścia – będą musiały współpracować, by mieć szansę na jego zdobycie.

Uncharted: The Lost Legacy w skrócie:
  • przygodowa gra akcji na konsolę PlayStation 4;
  • ukaże się w tym roku, ale nie wiadomo kiedy dokładnie;
  • opowie o przygodach Chloe Frazer i Nadine Ross.

Każda z tych postaci ma mieć inne powody działania – Chloe chce zostać najlepszą poszukiwaczką skarbów, a Nadine nie ma pracy i łapie się czego tylko może. Pierwsza zatrudni więc drugą, bo potrzebuje osoby z doświadczeniem militarnym. Dla obu pań sytuacja będzie jednak zupełnie nowa, gdyż Chloe brakuje doświadczenia w rządzeniu, a Nadine zazwyczaj pełni rolę szefa, a nie pracownika.

W Uncharted: The Lost Legacy pojawi się największa lokacja w historii cyklu. Poza tym odwiedzimy kilka zróżnicowanych miejsc – dżunglę, góry, świątynię i nie tylko. Uncharted 4, choć jest liniową produkcją, oferuje bardziej otwarte obszary w porównaniu do wcześniejszych części. W samodzielnym dodatku studio zamierza kontynuować ten trend, a nawet go rozwinąć. W związku z tym otrzymamy jeszcze większą swobodę.

Na koniec warto wspomnieć, że w grze pojawi się nowe wyposażenie, np. pistolet z tłumikiem przydający się podczas skradania. Dodatkowo powróci C4, a walka wręcz zostanie rozbudowana. Natomiast jedną z nowych atrakcji ma być otwieranie zamków.

Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie Uncharted: The Lost Legacy ukaże się na PlayStation 4, choć raczej nie w najbliższym czasie, bo gra dalej znajduje się na wczesnym etapie rozwoju.

Uncharted: The Lost Legacy bez udziału Nathana Drake'a - ilustracja #5

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.