Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 lutego 2017, 11:32

autor: Adrian Werner

Kapitan Tsubasa powróci w grze mobilnej

Japońskie studio KLab poinformowało, że pracuje nad nową mobilną grą piłkarską, stanowiącą adaptację popularnej również w Polsce komiksowej i animowanej marki Captain Tsubasa.

Wielu z naszych czytelników spędziło zapewne swoją młodość z japońskim serialem animowanym Captain Tsubasa, u nas emitowanym pod tytułem Kapitan Jastrząb. Fani tej marki wkrótce będą mogli ponownie spotkać się z ulubionymi bohaterami, gdyż właśnie ogłoszono, że powstaje mobilna gra oparta na tej licencji.

Nie wiemy, czy gra ukaże przygody bohaterów gdy wciąż byli dziećmi (jak na obrazku powyżej), czy też pozwoli prześledzić ich kariery jako dorosłych zawodowców. - Kapitan Tsubasa powróci w grze mobilnej - wiadomość - 2017-02-13
Nie wiemy, czy gra ukaże przygody bohaterów gdy wciąż byli dziećmi (jak na obrazku powyżej), czy też pozwoli prześledzić ich kariery jako dorosłych zawodowców.

Nad grą pracuje japońskie studio KLab. Zespół ten może pochwalić się dużym doświadczeniem w tworzeniu produkcji bazujących na popularnych anime i mangach, mając na koncie mobilne adaptacje takich marek jak Bleach, Yu Yu Hakusho czy Love Live.

Na razie autorzy poskąpili konkretów odnośnie gry. Wiemy jedynie, że zmierza na systemy iOS i Android, premiera w Japonii ma nastąpić w tym roku, a wkrótce po debiucie w Kraju Kwitnącej Wiśni produkcja zostanie udostępniona w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Nie znamy również modelu biznesowego gry. Jednak praktycznie wszystkie gry wychodzące spod ręki pracowników studia KLab opierają się na modelu darmowym z mikropłatnościami, więc nie spodziewamy się, aby tym razem było inaczej.

Warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsza przygoda zespołu z tą marką. Trzy lata temu wypuścił on bowiem karciankę Captain Tsubasa: Tsukuro Dream Team, ale gra nigdy nie opuściła granic Japonii.

Kapitan Tsubasa powróci w grze mobilnej - ilustracja #2

Kapitan Tsubasa rozpoczął żywot w 1981 roku w komiksie, którego autorem był Yoichi Takahashi. Oryginalna manga zakończyła się na 37 tomach, ale potem historia jej bohaterów była kontynuowana w kolejnych cyklach zatytułowanych Captain Tsubasa: World Youth, Captain Tsubasa: Road to 2002 Captain Tsubasa: Golden-23, Captain Tsubasa: Kaigai Gekito Hen oraz w wydawanym obecnie Captain Tsubasa: Rising Sun.

Seria doczekała się także wielu adaptacji anime, zarówno w formie seriali, jak i pełnometrażowych kreskówek. Powstało również sporo gier bazujących na tej licencji.

  1. Oficjalna strona studia KLab
Kapitan Tsubasa powróci w grze mobilnej - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Captain Tsubasa: Dream Team

Captain Tsubasa: Dream Team