Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 26 października 2016, 11:16

autor: Movis

Premiera The Tomorrow Children w modelu free to play

Po ponad miesiącu we wczesnym dostępie, sieciowa gra zbieracko-craftingowa The Tomorrow Children została udostępniona za darmo posiadaczom konsoli PlayStation 4. Dodatkowo twórcy zaktualizowali tytuł, zarówno ulepszając rozgrywkę, jak i wprowadzając do niej parę nowych elementów.

Przy dobrej komunikacji na odległość na pewno uda się wyrobić 200% normy. - Premiera The Tomorrow Children w modelu free to play - wiadomość - 2016-10-26
Przy dobrej komunikacji na odległość na pewno uda się wyrobić 200% normy.
The Tomorrow Children w skrócie:
  • producenci: Q-Games i SIE Japan Studio;
  • wydawca: Sony Interactive Entertainment;
  • gatunek: komunistyczny Minecraft, rozgrywka skupiona na wydobywaniu zasobów i odbudowie miasta;
  • premiera: 6 września 2016 r. (wczesny dostęp), 25 października 2016 r. (pełne wydanie);
  • platforma: PS4.

Dylan Cuthbert – dyrektor studia Q-Games – ogłosił w swoim poście na blogu PlayStation, że od wczoraj gra The Tomorrow Children dostępna jest do zagrania za darmo. Sprawdzić ją może każdy, kto posiada PlayStation 4 (produkcja wydana została jedynie na tej platformie). Dodatkowo można kupić pakiet startowy „Frontier Pack” w cenie 19,99 dolarów (czyli ok. 79 zł). Zapewnia on garść ulepszeń i waluty na początek przygody. Poprzednio tytuł można było sprawdzić w podczas weekendowej otwartej bety lub płacąc za wcześniejszy dostęp w ramach pakietu założycielskiego.

Wraz z premierą pełnej wersji współtwórcy z japońskiego studia SIE zdecydowali się na wypuszczenie dużej łatki do gry. Poprawia ona niektóre aspekty rozgrywki oraz udostępnia parę nowych lokacji, kostiumów, mocy, budynków, misji i narzędzi. Jako przykład nowego przedmiotu został podany megafon, który usprawnia komunikację z innymi. Z okazji Halloween będzie można też dostać specjalny straszny kostium dla naszej postaci.

Cuthbert wspomina także jak zaskakująca potrafi być społeczność gry. Podglądając graczy podczas ich zabawy zauważył już dystyngowane pikniki w Pustce, społeczności pracujące nad przedziwnym morzem z liter, drużyny próbujące stworzyć ludzkie piramidy czy też graczy, którzy chcą sprawdzić jak wysoko można ustawić wieżę z pudeł. Premiera tytułu na pewno zapewni odpowiednie warunki do większej ilości takich zabaw, choć praca ponad normę na zawsze pozostanie najwyższą wartością w świecie The Tomorrow Children.

Podczas apokalipsy trzeba znajdować alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. - Premiera The Tomorrow Children w modelu free to play - wiadomość - 2016-10-26
Podczas apokalipsy trzeba znajdować alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

The Tomorrow Children to nastawiona na kooperację gra sieciowa. Podczas zabawy stajemy się jednym z sowieckich klonów, którego zadaniem jest odbudowanie świata po nuklearnej apokalipsie, będącej wynikiem nieudanego eksperymentu rosyjskich naukowców. W otoczeniu marksistowskich ideałów współpracujemy więc z podobnymi nam szeregowcami, zbierając materiały i surowce. Stopniowo wykorzystujemy je do budowy różnorakich industrialnych maszyn i budynków, rozwijając tym samym naszą osadę. W prawdziwie PRL-owskim stylu za naszą ciężką pracę nagradzani jesteśmy kartkami reglamentacyjnymi, których użyć możemy jako bonów na poprawienie umiejętności postaci. Trzeba być jednak uważnym, gdyż rosnąca społeczność jest łakomym kąskiem dla czających się w Pustce potworów, przed którymi trzeba się bronić.

Premiera The Tomorrow Children w modelu free to play - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Tomorrow Children

The Tomorrow Children