Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2022, 13:28

autor: Kamil Kleszyk

Gracze czekali na te zmiany 7 lat, nowa aktualizacja Rust masowo testowana

Studio Facepunch odpowiedzialne za produkcję Rust wprowadziło do gry długo wyczekiwaną aktualizację, usprawniającą m.in. system działania broni palnej.

Wielu fanów survivalu Rust z pewnością na długo zapamięta datę 2 czerwca 2022 roku, bowiem tego dnia zespół Facepunch opublikował za pośrednictwem platformy Steam najnowszą, długo oczekiwaną aktualizację do swojej gry. Jak czytamy na oficjalnej stronie studia, jest to największa łatka od czasu premiery produkcji. Twórcy w zamieszczonym komunikacie poinformowali, że niektóre zmiany mogą być dla graczy kontrowersyjne, ale są one niezbędne do poprawienia wrażeń z rozgrywki.

Rust – Combat Update w szczegółach

Główną kwestią, na jaką deweloper położył szczególny nacisk, jest zmiana w kwestii działania broni. Jak tłumaczy studio, pierwotna wersja mechaniki została opracowana 7 lat temu i od tego czasu praktycznie nie była modyfikowana.

  1. System odrzutu – był on od samej premiery gry Rust głośno komentowany przez graczy. Prawdopodobnie tyle samo osób go nienawidziło, co kochało. Studio postanowiło rozprawić się z tym problemem i wyrównać nieco szanse niedzielnych graczy w starciu z profesjonalistami, którzy mają za sobą tysiące godzin spędzonych w survivalowej produkcji.
  2. Dźwięki - najbardziej zauważalną (a raczej słyszalną) zmianą dla fanów będą efekty dźwiękowe większości broni, które również zostały zaktualizowane.
  3. Widok - Na liście usprawnień znajduje się również animacja ruchu. Zauważalna jest teraz spora różnica w chodzie postaci, a także specyficznym kołysaniu się podczas rozglądania.
  4. Punkt trafienia - jedną z bolączek gry Rust był brak znacznika, który informowałby nas, z jakiego kierunku padł strzał. Tą kwestią również zajęło się studio Facepunch.
Gracze czekali na te zmiany 7 lat, nowa aktualizacja Rust masowo testowana - ilustracja #1
Łuk bloczkowy traci teraz mniej wytrzymałości, gdy jest przetrzymywany w ekwipunku
  1. Celownik - firma Facepunch postanowiła dodać coś, czego bardzo brakowało w jej produkcie, czyli celownika w postaci krzyżyka wyświetlanego na ekranie. Od teraz mierzenie z broni będzie znacznie łatwiejsze.
  2. Wyspa Hapis – sporą grupę osób ucieszy zapewne fakt, że czerwcowa łatka ponownie udostępnia graczom wyspę Hapis, która była wyłączona z powodu problemów natury graficznej.
  3. Inne - pozostałe zmiany wprowadzone za pomocą aktualizacji to m.in. dodane nowe bronie do własnoręcznego wytworzenia, powiększone magazynki, nowy wariant pociągu i wiele, wiele więcej.
Gracze czekali na te zmiany 7 lat, nowa aktualizacja Rust masowo testowana - ilustracja #2
Dodana została również spora ilość kalkomanii w trybie graffiti

Warto nadmienić, że najnowszy patch poprawia także pewne elementy wprowadzone w kwietniowej aktualizacji gry.

Patch rozbudził apetyt na Rust

Biorąc pod uwagę wykresy na platformie Steam, liczba graczy od momentu wprowadzenia łatki wzrosła niemal dwukrotnie i w maksymalnym peaku wynosiła ponad 165 tysięcy. Można zatem łatwo dojść do wniosku, że spragnieni fani survivalu od studia Facepunch ostro wzięli się za testowanie najnowszego ulepszenia.

Poniżej prezentujemy Wam udostępniony przez dewelopera materiał ukazujący wprowadzone w grze zmiany.

Niestety póki co aktualizacja dostępna jest tylko na PC. Na tę chwilę studio nie poinformowało, kiedy łatka trafi do graczy konsolowych.

Na koniec przypominamy, że Rust jest dostępny na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Na wszystkich tych platformach tytuł posiada polską wersję językową.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej