Porady ogólne - GTA V - przewodnik po grze

Zakup nieruchomości

15 kwietnia 2015Autor solucji: Skan (gry-online.pl) - dotyczy wersji PC, X360, PS3, PS4, XONE

Zakup nieruchomości

Nieruchomości biznesowe będą dostarczać cotygodniowe zyski - Zakup nieruchomości - Porady ogólne - GTA V - przewodnik po grze
Nieruchomości biznesowe będą dostarczać cotygodniowe zyski

W całym San Andreas znajdziesz mnóstwo nieruchomości, których możesz stać się posiadaczem. Może to być jakaś użyteczność (np. hangar) lub biznes, który będzie generował cotygodniowe zyski. By zakupić nieruchomość, trzeba ją po prostu odwiedzić i zapłacić odpowiednią sumę. Nowe nieruchomości zostają odblokowane wraz z postępami w grze. Ponadto niektóre są ograniczone tylko dla jednej czy dwóch postaci, z kolei inne mogą zostać kupione przez każdego.

Gdy zostaniesz właścicielem jakiejś firmy, to od tego momentu co jakiś czas będziesz otrzymywał wiadomości, które wiązać się będą z wykonaniem jakiejś misji. Jej zignorowanie może zredukować zysk z danego tygodnia lub nawet całkowicie go pozbawić.

Przed kupnem nieruchomości musisz pamiętać, że jest to inwestycja długofalowa, która nie zdąży się zwrócić, jeśli zamierzasz tylko przejść grę i skończyć przygodę z GTA. Jeden tydzień to około pięciu godzin ciągłej gry (pomijając spanie, czy pobyty w szpitalu, które przyspieszają czas o kilka godzin). Jednocześnie ich posiadanie jest niezbędne do 100% ukończenia (musisz posiadać 5 nieruchomości generujących zyski), a także stanowią dodatkową treść gry oferując alternatywne sposoby spędzania czasu w San Andreas, więc mimo wszystko warto się nimi zainteresować. Jeśli jednak zależy ci na pieniądzach i chcesz zminimalizować straty, to kupując dany biznes powinieneś rozważyć, jak dużo czasu upłynie zanim zakup się zwróci. Porównaj ogólną cenę z generowanym tygodniowo zyskiem. Najekonomiczniejszy będzie tu zwrot w ciągu ok. półtora roku. Warte rozważenia jest np. Smoke On The Water, czy The Hen House, które są dość tanie i mają przyzwoity przychód.

Jeśli jesteś gotów wziąć sprawy w swoje ręce, to niektóre nieruchomości będą płacić za każde wykonane zadanie i tak np. wysypisko daje 150$ za każdy zniszczony samochód, a w Sonar Collections Dock zapłacą 23 tysiące za każdą porcję odpadów nuklearnych (jednak jest ich tylko 30). Skupiając się na tego typu biznesach możesz dość szybko doprowadzić do zwrotu zainwestowanych pieniędzy i zarobić znacznie szybciej niż na tradycyjnym modelu nieruchomości, jednak jest to czasochłonne.

Na koniec istnieją interesy, które z finansowego punktu widzenia są czarną dziurą, ale mogą być przydatne z racji innych możliwości. Przykładowo kupno przedsiębiorstwa taksówkowego da darmowe taksówki, co może się przydać, jeśli musisz się dostać na drugi koniec mapy, a nie chcesz spędzać 10 minut za kółkiem; a kupno warsztatu Los Santos Customs w Grand Senora Desert zaoferuje darmowe ulepszenia wozu dla Franklina.

GTA V - przewodnik po grze
GTA V - misje - poradnik do gry
GTA V - mapy i sekrety - poradnik do gry
GTA Online - poradnik do gry