Bayonetta WiiU

Zwariowany slasher z rozbudowanym systemem walki i skomplikowaną fabułą. Gra opowiada o tytułowej wiedźmie, która walczy z wysłannikami niebios, którzy najwyraźniej zagrażają ludzkości. Podczas zabawy przemierzamy kolejne, coraz dziwniejsze miejsca i walczymy z wrogami. Na uwagę zasługują spektakularne potyczki z bossami oraz wiele przesadnie widowiskowych scen. Wszystko to jest utrzymane w prześmiewczym tonie.

Akcji, TPP, fantasy, hack'and'slash, reedycje\remastery, slasher.

PlatinumGames | producent

SEGA | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Bayonetta | WiiU

24września2014

Nintendo Wii U
Okładka Bayonetta (WiiU)
Bayonetta

Bayonetta to produkt firmy Platinum Games, założonej przez byłych pracowników nieistniejącego już Clover Studio. Pieczę nad projektem sprawował Hideki Kamiya, twórca takich gier jak Viewtiful Joe czy Devil May Cry, którego Bayonetta jest duchowym następcą.

W grze wcielamy się w tytułową bohaterkę, Bayonettę, seksownie wyglądającą wiedźmę, która walczy z zastępami sił Nieba. Wie jedynie, że dwadzieścia lat temu przebudziła się w spoczywającej na dnie jeziora skrzyni. Nie pamięta, jak się tam znalazła, ani co się wcześniej działo. Wciąż nękana przez anioły stara się odkryć swoją prawdziwą historię. Nie pozostaje jednak bezbronna. Jest niezwykle zwinna, a ponadto do dyspozycji ma montowane przy butach oraz trzymane w rękach pistolety oraz broń białą, jak choćby potężną katanę czy długi bicz. Potrafi również korzystać z uzbrojenia pozostawionego przez przeciwników lub przywoływać z piekła machiny tortur, za których pomocą może np. dekapitować przeciwników bądź miażdżyć ich w żelaznym uścisku. Kluczem do zwycięstwa jest jednak przede wszystkim umiejętne wykorzystanie spowolnienia czasu, określanego tutaj jako „Witch Time”, uruchamianego przez zrobienie uniku na chwilę przed tym, zanim cios przeciwnika dosięgnie bohaterki.

Bayonetta swoją siłę kanalizuje we włosach, stanowiących jej łącznik z piekielnym światem. To właśnie dzięki nim może przywoływać olbrzymie demony, potrafiące rozgnieść na miazgę nawet najpotężniejszych przeciwników w mgnieniu oka. W momentach, kiedy nie są używane, tworzą obcisły kombinezon bohaterki. Kiedy zaś przyjmują demoniczną formę, odsłaniają jej niemal nagie ciało.

Na swojej drodze bohaterka napotyka nie tylko pomniejsze siły Nieba, ale również przedziwnych bossów, począwszy od niewielkich humanoidalnych kreatur o twarzy dziecka, poprzez łączące w sobie elementy potwora i maszyny potężne potwory kontrolujące siły natury, a na olbrzymie potrafiącym jednym ciosem zmieść całe planety skończywszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 159 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bayonetta

18+

Gramy w Bayonetta - walka z bossem

Gramy w Bayonetta - walka z bossem [8:35]

OSTRZEŻENIE O EPILEPSJI Seksowna Bayonetta kontra bardzo brzydki potwór. Po kilku minutach zaczniecie mu współczuć.

Zagraj w najlepsze gry!

9 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

WW2

learen128

Gorn221

DymekRPG

Pryma1996

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz