Wiadomość gry na świecie 9 czerwca 2014, 20:57

Nowy zwiastun oraz zapowiedź beta testów Evolve

Podczas konferencji Microsoftu na E3 swój występ zaliczyli twórcy Left 4 Dead, Turtle Rock Studios. Zaprezentowany został nowy zwiastun Evolve, zapowiedziano również beta testy, które mają się rozpocząć jeszcze tej jesieni.

Jeśli można powiedzieć coś pewnego o studiu Turtle Rock, znanym głównie z wydanego w 2008 roku Left 4 Dead, to to, że na tworzeniu niesamowicie grywalnych sieciowych FPS-ów znają się jak mało kto. Nic więc dziwnego, że z zaplanowanym na październik Evolve wiążą się ogromne oczekiwania. Microsoft najwyraźniej także dostrzega w tym tytule niemały potencjał, bowiem podczas swojej konferencji na E3 już zapowiedział, że wszelkie dodatki do tej produkcji trafią najpierw na Xbox One.

Evolve E3 2014 - trailer

Evolve E3 2014 - trailer [1:50]

Oprócz tego zaprezentowano nowy zwiastun, który możecie zobaczyć powyżej. Trwający półtorej minuty materiał prezentuje nam cztery dostępne w grze klasy postaci – szturmowca, trapera, medyka oraz specjalistę od wsparcia. Ponadto krótki klip ukazuje nam przypominającego nieco monstra z prozy H. P. Lovecrafta potwora – oczywiście także grywalnego. Najważniejszą informacją dla czekających na ten tytuł posiadaczy Xboksów One powinno być jednak to, że Microsoft doszedł do porozumienia z wydawcą gry, na podstawie którego to właśnie konsola tej firmy jako pierwsza otrzyma wszelką dodatkową zawartość. Zapowiedziano także beta testy, które rozpoczną się tej jesieni – a pierwszeństwo udziału w nich także będą mieli użytkownicy XONE.

Walka czterech na jednego nie jest sprawiedliwa – chyba, że ów „jeden” wygląda właśnie tak. - Nowy zwiastun oraz zapowiedź beta testów Evolve - wiadomość - 2014-06-09
Walka czterech na jednego nie jest sprawiedliwa – chyba, że ów „jeden” wygląda właśnie tak.

Evolve będzie sieciowym FPS-em, w którym czterech graczy w kooperacji zmierzy się z pojedynczym śmiałkiem, wcielającym się w potężnego potwora. Tytuł został zapowiedziany na początku tego roku, a premierę ma mieć 21-ego października na Xboksa One, PlayStation 4 oraz PC.