Wiadomość gry na świecie 15 grudnia 2016, 14:07

autor: Draug

Wieści ze świata (Doom, Uncharted 4, Mount & Blade: Warband, Heroes of the Storm, Descent: Underground, Worlds Adrift) 15/12/2016

Dziś piszemy m.in. o premierze DLC Bloodfall do Dooma, kooperacyjnych trybach Survival do Uncharted 4 (debiut) i Invasion do Mount & Blade: Warband (zapowiedź), zimowej aktualizacji do Heroes of the Storm, nowej dacie premiery Descent: Underground oraz o świeżym zwiastunie Worlds Adrift. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Doom – premiera DLC Bloodfall

Studio id Software wypuściło trzecie i ostatnie multiplayerowe DLC do gry Doom, zatytułowane Bloodfall. Tak jak poprzednie rozszerzenia, oferuje ono trzy nowe mapy (Empiriańska, Cmentarz, Wybuch), kolejnego grywalnego demona (niewidzialny różak / Pinky), dodatkową broń (wyrzutnia granatów) i element wyposażenia (dopalacze boczne), a także garść modułów hakerskich oraz elementów do personalizacji wyglądu postaci. Również cena jest taka sama – zależnie od platformy, koszt zakupu DLC oscyluje wokół kwoty 60 zł (ponadto wchodzi ono w skład przepustki sezonowej). Warto jeszcze wspomnieć, że w ten weekend w trybie multiplayer zdobywa się dwa razy więcej punktów doświadczenia.

Doom DLC Bloodfall

Doom DLC Bloodfall [1:18]

Zwiastun kolejnego rozszerzenia do trybu multiplayer strzelanki Doom, zatytułowanego Bloodfall. Dodatek tradycyjnie oferuje mapy, pancerze, przechwałki oraz nowego demona.

Uncharted 4 otrzymało kooperacyjny tryb Survival

Zgodnie z zapowiedzią z listopada, studio Naughty Dog wypuściło kolejną dużą aktualizację do Uncharted 4: A Thief’s End, w której znalazł się przede wszystkim tryb kooperacji (Survival). Przypomnijmy, że jest to swoisty odpowiednik Hordy z Gears of War – polega na odpieraniu kolejnych fal wrogów w maksymalnie trzy osoby. Oprócz tego wprowadzono sporo zawartości do klasycznego multiplayera – dwie nowe mapy, kolejny wariant rozgrywki (King of the Hill), a także kilka starych-nowych broni i mnóstwo elementów do personalizacji wyglądu postaci. Ponadto łatka modyfikuje „ekonomię” trybu wieloosobowego, obniżając koszt skrzyń z łupami i ułatwiając tym samym odblokowywanie dodatkowej zawartości. Szczegółowe informacje o nowościach znajdziecie tutaj.

Uncharted 4: Kres Złodzieja zwiastun na premierę trybu Survival

Uncharted 4: Kres Złodzieja zwiastun na premierę trybu Survival [1:58]

Zwiastun trybu Survival – nowości w multiplayerze gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. Polega on na kooperacji max. trzech graczy i stanowi wariację na temat Hordy znanej z serii Gears of War.

Mount & Blade: Warband otrzyma kooperacyjny tryb Invasion

Prawie siedem lat po premierze studio TaleWorlds Entertainment dalej rozwija grę Mount & Blade: Warband. Po pierwsze, deweloper zapowiedział aktualizację z kooperacyjnym trybem Invasion, w którym gracze wykorzystają swoje postacie z kampanii w bataliach polegających na odpieraniu kolejnych fal wrogów. Po drugie, wersja pecetowa otrzyma darmowe DLC z teksturami w wyższej rozdzielczości, które pojawiły się w wydanych niedawno konsolowych edycjach gry. Na razie nie wiadomo, kiedy ta zawartość trafi w ręce graczy.

Wieści ze świata (Doom, Uncharted 4, Mount & Blade: Warband, Heroes of the Storm, Descent: Underground, Worlds Adrift) 15/12/2016 - ilustracja #3

Heroes of the Storm z zimową aktualizacją

Blizzard wypuścił aktualizację do Heroes of the Storm, która wprowadza Ragnarosa (władcę żywiołaków ze świata Warcrafta) jako grywalną postać i świąteczne atrakcje. Te ostatnie są reprezentowane przez trwające do 5 stycznia wydarzenie Zimowa Uczta, w czasie którego gracze zdobywają więcej punktów doświadczenia i mogą wykonać specjalne zadanie, nagradzane Świątecznym Goblinem Skarbnikiem w roli wierzchowca. Oprócz tego odnowiono mapę Nawiedzone Kopalnie, zaktualizowano sklep, interfejs i wyważenie rozgrywki, wyeliminowano garść błędów etc. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Descent: Underground przesunięty na marzec 2017

Wypuszczona we Wczesnym Dostępie ponad roku temu futurystyczna strzelanka Descent: Underground miała zadebiutować przed końcem bieżącego roku, ale wiemy już, że tak się nie stanie. Redakcja szwajcarskiego serwisu GBase.ch zapytała dewelopera o aktualną datę premiery i dowiedziała się, że Descendant Studios planuje wypuścić swoje dzieło w marcu 2017 roku – ale nie wyklucza, że nastąpią dalsze opóźnienia.

Descent: Underground trailer

Descent: Underground trailer [2:33]

Zwiastun gry Descent: Underground, kolejnej odsłony zapoczątkowanej w 1995 roku serii kosmicznych strzelanek. Za pierwsze dwie części cyklu odpowiada studio Parallax Software, zaś trzecią opracowała ekipa Outrage Entertainment.

Worlds Adrift na nowym zwiastunie

Znane z gier Surgeon Simulator i I Am Bread studio Bossa zaprezentowało kolejny zwiastun swojego nowego (tym razem poważniejszego) projektu – MMO Worlds Adrift. Przypomnijmy, że będzie to wieloosobowy sandboks, w którym graczom przyjdzie konstruować powietrzne statki i przemierzać na ich pokładach świat składający się z dryfujących wysp. Gra ma zadebiutować we Wczesnym Dostępie na Steamie w pierwszym kwartale 2017 roku (dzięki, DualShockers).

Worlds Adrift Remnants

Worlds Adrift Remnants [2:35]

Kolejny zwiastun Worlds Adrift – MMORPG-a nastawionego na współpracę między graczami. Bohater znajduje się w krainie składającej się z ruchomych wysp, a do przemieszczania się między nimi służy mu statek powietrzny.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Wieści ze świata (Doom, Uncharted 4, Mount & Blade: Warband, Heroes of the Storm, Descent: Underground, Worlds Adrift) 15/12/2016 - ilustracja #6

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
15.12.2016 18:06
Meno1986
96
Szkubany Myszor

Fajnie z tym M&B, ale ja czekam już na Bannerlord'a... :)
Tekstury się przydadzą, nowy tryb raczej nie bardzo mnie zadowala. Bardziej cieszyłbym się z nowych opcji dyplomatycznych, misji, większych możliwości interakcji z lordami, królami, miastami, wioskami, bandytami itd itp... Ale to właśnie mam nadzieję ujrzeć w M&B II. :)