Wiadomość gramynawynos.pl 13 grudnia 2016, 13:04

autor: Adrian Werner

Pokemon GO - pojawiły się pierwsze pokemony z drugiej generacji

Studio Niantic rozpoczęło wreszcie dodawanie do gry Pokemon GO stworków z tzw. drugiej generacji. Ponadto gracze otrzymali szansę znalezienia specjalnej świątecznej wersji Pikachu.

Nadszedł moment, na który od miesięcy czekali fani Pokemon GO. Studio Niantic rozpoczęło wreszcie dodawanie do gry stworków z tzw. drugiej generacji.

Niestety, musimy rozczarować osoby, które miały nadzieję na pojawienie się hord nowych pokemonów. Zamiast tego autorzy zdecydowali się na stopniowe rozbudowywanie bestiariusza. Na razie dodano Togepi, Pichu oraz kilka innych (których tożsamość będziemy musieli odkryć samemu), a kolejne mają pojawić się w przyszłości. Z punktu widzenia zaangażowania graczy taka strategia ma zapewne sens, gdyż sprawi, że użytkownicy będą regularnie logować się do aplikacji za każdym razem, gdy pojawią się doniesienie o nowych okazach.

Przypomnijmy, że podział na generacje bierze się z odsłon głównej serii, wydawanych na kolejne konsole przenośne firmy Nintendo. Tzw. pierwsza generacja, czyli jedyna dostępna do tej pory w Pokemon GO, zawierała 151 gatunków, które pojawiły się w grach wypuszczanych w latach 1996–1998. Natomiast druga generacja obejmuje setkę stworków zaczerpniętych z Pokemon Gold/Silver/Crystal (1999–2001).

Ponadto studio Niantic zorganizowało także małą niespodziankę. Od teraz aż do 29 grudnia gracze mają okazję złapać świąteczną wersję Pikachu. To najprawdopodobniej dopiero początek atrakcji, jakie na resztę grudnia przygotowali autorzy. Wkrótce powinny zostać aktywowane bonusy podobne do tych przydzielanych podczas Halloween.

Warto wspomnieć, że o rychłym nadejściu pokemonów drugiej generacji wiedzieliśmy już od pewnego czasu za sprawą informacji, do których dokopali się fani w kodzie jednej z aktualizacji. Zapewne niedługo dostaniemy inne odnalezione tam elementy, takie jak dodatkowy ruch w postaci transformacji do wykorzystania podczas walk oraz system misji, który będzie nam przydzielał konkretne zadania do wykonania.

Pokemon GO w App Store

Pokemon Go w Google Play

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.12.2016 17:19
gnoll
98
Simple Man

Lepiej niech poprawia radar, preferujący graczy w dużych miastach z dużą ilością pokestopów. No ale za to jest Pikachu z czapką mikołaja!!!!111!!

13.12.2016 18:10
odpowiedz
1 odpowiedź
AlienShooter
108
Generał

Radar działa, jak nie ma pokestopów to włącza się sightings, a jak są pokestopy to włącza się nearby.

Aktualizacja lipna, tak gadali, że w grudniu będzie coś przełomowego a tymczasem nic wielkiego nie ma. Nintendo skutecznie dba o to by gra nie przebiła konsolowych odpowiedników.

13.12.2016 18:26
gnoll
98
Simple Man

Kwestia tego że już 100 metrów od pokestopa pokazuje mi pokemony będące blisko owego pokestopa - ale np. 20 metrów od niego nie pokazuje mi żadnego stworka będących w "dziczy", bo przecież są pokestopy. Przez to ślepym fartem złapałem Pinsira i Tentacruela, których nie było na radarze - za to były widoczne po 3 sztuki Rattaty i Pidgeya koło pokestopów, które nikogo nie interesują.

Powinna być opcja przewijania stron z pokemonami które kręcą się w okolicy, a nie tylko jedna strona z dziewięcioma sztukami. A samej ilości nowych pokemonów nie komentuje, bo to jakiś żart.