Wiadomość gry na świecie 12 listopada 2016, 10:13

Znamy szczegóły aktualizacji dla Uncharted 4 i The Last of Us na PlayStation 4 Pro

Wiemy już, jak usprawnione zostały dwie gry studia Naughty Dog, Uncharted 4 oraz The Last of Us, na konsoli PlayStation 4 Pro. Obie produkcje mają teraz zdecydowanie wyższą rozdzielczość i wsparcie dla technologii HDR. Niestety, w przypadku drugiej z nich zanotowano pewne problemy z płynnością.

Dwie produkcje studia Naughty Dog, The Last of Us: Remastered oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja, to jedne z tytułów, które już na premierę konsoli PlayStation 4 Pro wykorzystywały jej większe możliwości. Teraz deweloperzy podali szczegółowe usprawnienia, jakie otrzymali posiadacze nowej platformy od Sony – nie ograniczają się one do zwiększenia rozdzielczości. Niestety, przy okazji pojawiły się też doniesienia, jakoby The Last of Us: Remastered działało na wydanej przedwczoraj konsoli gorzej, niż na standardowym PlayStation 4.

Widoki w Uncharted 4 już na premierę zapierały dech w piersiach. W połączeniu z wyższą rozdzielczością i technologią HDR może być tylko lepiej. - Znamy szczegóły aktualizacji dla Uncharted 4 i The Last of Us na PlayStation 4 Pro - wiadomość - 2016-11-12
Widoki w Uncharted 4 już na premierę zapierały dech w piersiach. W połączeniu z wyższą rozdzielczością i technologią HDR może być tylko lepiej.
Znamy szczegóły aktualizacji dla Uncharted 4 i The Last of Us na PlayStation 4 Pro - ilustracja #2

Choć dotychczasowe recenzje sugerują, że PlayStation 4 Pro to konsola przede wszystkim dla posiadaczy telewizorów 4K, na aktualizacji gier od Naughty Dog skorzystają także ci, którzy jeszcze nie mają takiego sprzętu. Jeśli grasz na nowej platformie Sony, ale Twoje TV wyświetla obraz w „jedynie” Full HD, patch poprawi rozdzielczość, jednocześnie zeskalowywując obie produkcje do 1080p.

Uncharted 4: Kres Złodzieja, które zadebiutowało w maju tego roku, do tej pory działało w rozdzielczości 1080p oraz 30 klatkach na sekundę w kampanii oraz w 900p oraz 60 klatkach na sekundę w trybie wieloosobowym. Aktualizacja, która pozwala na wykorzystywanie możliwości PlayStation 4 Pro, zwiększa rozdzielczość do odpowiednio 1440p oraz 1080p, przy czym płynność pozostaje taka sama. Z kolei w przypadku The Last of Us: Remastered można wybrać jedną z dwóch opcji: 30 klatek na sekundę w 2160p lub 60 klatek na sekundę w 1800p. Patch dodaje również możliwość skorzystania z technologii HDR, co skutkuje większym zakresem kolorów oraz jasności. Aktualizacja wpływa też na tryb fotograficzny w obu grach, dzięki czemu teraz możemy robić zdjęcia w rozdzielczości 4K.

W The Last of Us: Remastered na PlayStation 4 Pro nie obyło się bez problemów. - Znamy szczegóły aktualizacji dla Uncharted 4 i The Last of Us na PlayStation 4 Pro - wiadomość - 2016-11-12
W The Last of Us: Remastered na PlayStation 4 Pro nie obyło się bez problemów.

Niestety, oficjalne informacje od deweloperów zdają się przeczyć temu, co odkryli redaktorzy z Digital Foundry. Podczas testowania The Last of Us: Remastered w 1800p gra nie utrzymywała bowiem 60 klatek na sekundę, zaliczając spadki rzędu dziesięciu klatek. Podobnych kłopotów nie było na oryginalnym PlayStation 4, gdzie gra działała płynnie w rozdzielczości 1080p. Autorzy artykułu sugerują, że jest to „zasługa” przepustowości karty graficznej nowej konsoli. Zauważają przy tym jednak, że przy rozdzielczości 2160p oraz 30 klatkach na sekundę nie ma problemów z płynnością, a dodatkowo gra wygląda zdecydowanie ładniej.

Wszystko, co musicie wiedzieć o PlayStation 4 Pro

Wszystko, co musicie wiedzieć o PlayStation 4 Pro [8:42]

Żegnaj PlayStation Neo, witaj PS4 Pro! Oto podsumowanie informacji, które poznaliśmy na PlayStation Meeting 2016. Która konsola zapewni 4K, a która HDR? Jakie gry na tym skorzystają? Zapraszamy na materiał.

Oczywiście jeśli zakup PlayStation 4 Pro to dla Was pierwsza okazja na zetknięcie się z obiema produkcjami Naughty Dog, nawet wspomniane wyżej problemy nie powinny Was do nich zniechęcać. Oryginalnie wydane jeszcze na PlayStation 3, The Last of Us to jeden z najlepiej ocenianych tytułów wszech czasów, a jego remaster prezentuje się co najmniej równie dobrze; w naszej recenzji daliśmy mu notę 9/10. Z kolei Uncharted 4 to ostatni rozdział sztandarowej serii Sony, który w pełni usatysfakcjonował fanów cyklu swym zakończeniem i otrzymał od nas niemal perfekcyjne 9.5/10.

  1. Test PlayStation 4 Pro – czy warto kupić nową konsolę Sony?
  2. Oficjalna strona internetowa studia Naughty Dog
Znamy szczegóły aktualizacji dla Uncharted 4 i The Last of Us na PlayStation 4 Pro - ilustracja #5

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
12.11.2016 12:21
-19
paul181818
31
Generał

Widoki zapierają dech w piersiach? :D Serio? Jak można podniecać się sztuczną grafiką wygenerowaną przez komputer :D

12.11.2016 12:28
-1
odpowiedz
Evol07
3
Pretorianin

^Pomyliły ci się fora drogi użytkowniku, to nie forum edgy samiec alfa.

12.11.2016 15:59
-1
odpowiedz
Lord .
29
Konsul

Wersja pro jest dla nowych użytkowników lub totalnych maniaków polaystion ;] Jak widać 4k to tylko na papierze ale mimo wszytko trzeba docenić lepszy aa, więcej elementów na ekranie czy możliwość wyboru między wyższą rozdzielczością a liczbą klatek.

12.11.2016 20:39
-1
odpowiedz
yadin
88
Senator

To dobrze. Ja już jednak sprzedałem obie gry i w nie nie zamierzam więcej grać.