Wiadomość gry na świecie 23 września 2016, 19:32

autor: Ender

Premiera kolejnej odsłony Assassin's Creed niekoniecznie w przyszłym roku

Yves Guillemot, prezes firmy Ubisoft, rzucił nieco światła na przyszłość swojej spółki, a także marki Assassin's Creed. Kolejna odsłona serii ma być rewolucją wyznaczającą nowy kierunek jej rozwoju. Guillemot stwierdził, że premiera gry nastąpi wtedy, kiedy będzie gotowa, co oznacza, że niekoniecznie odbędzie się ona w 2017 roku.

Tegoroczna jesień jest wyjątkowa dla Ubisoftu. Po raz pierwszy od wielu lat w tym okresie nie debiutuje bowiem kolejna pełnoprawna odsłona serii Assassin's Creed. Na fanów marki czeka jedynie pełnometrażowy film kinowy oraz konsolowa kolekcja trzech zremasterowanych gier, których głównych bohaterem jest Ezio Auditore. W wywiadzie dla serwisu Gamespot, Yves Guillemot, prezes i współzałożyciel Ubisoftu, rzucił nieco światła na przyszłość firmy oraz kierunek rozwoju jej najpopularniejszego cyklu.

Kolejna odsłona Assassin's Creed ma wyznaczyć nowy kierunek rozwoju cyklu - Premiera kolejnej odsłony Assassin's Creed niekoneicznie w przyszłym roku - wiadomość - 2016-09-23
Kolejna odsłona Assassin's Creed ma wyznaczyć nowy kierunek rozwoju cyklu

Guillemot zapewnił, że następny Assassin's Creed jest długo wyczekiwaną rewolucją w serii, mogącą wyznaczyć jej nowy kształt i schematy, które naśladować będą następcy. Deweloperzy gry otrzymali wolną rękę i nie są ograniczani napiętym terminarzem. Ma to im pozwolić dopracować wszystkie elementy tytułu tak, by sprostał on wysokim oczekiwaniom. Guillemot podkreślił, że Ubisoft może pozwolić sobie na taki ruch, ponieważ ma do dyspozycji pokaźnej wielkości katalog gier, które pomagają utrzymać mu dobrą kondycję finansową. Prezes zapytany o to, czy nowy Assassin's Creed pojawi się jeszcze w 2017 roku, nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Zaznaczył, że ostatecznie gra pojawi się w sklepach „wtedy kiedy będzie gotowa”, przez co jej premiera może ominąć przyszły rok.

Szef Ubisoftu wypowiedział się także na temat wiszącej nad firmą perspektywy wrogiego przejęcia przez medialny koncern Vivendi. Guillemot zaznaczył, że siłą Ubisoftu jest względna niezależność, pozwalająca popełniać błędy i podejmować ryzyko, którego efektem są zupełnie nowe marki i pomysły. W bardziej sztywnych i nastawionych na czysty zysk strukturach Vivendi, które nie rozumie rynku gier video (już raz się w bólach z niego wycofało), firma straci jedną ze swoich największych zalet. Guillemot zdecydował także, że jeżeli plany Vivendi powiodą się, nie pozostanie mu nic innego jak zrezygnować z pozycji prezesa i pozostawić za sobą trzydzieści lat poświęconych firmie.

Guillemot wypowiedział się także na temat najbliższych planów spółki. Potwierdził, że prowadzone są w tej chwili prace na kilkoma oryginalnymi grami, tworzonymi z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistość (zarówno na PC jak i PlayStation 4), a także nadal tajemniczej konsoli Nintendo NX. W wywiadzie padło również pytanie o Beyond Good & Evil 2. Jak zwykle nie otrzymaliśmy jednak żadnych informacji na temat produkcji, Guillemot stwierdził tyko, że aby zadowolić fanów kolejna część gry musi być perfekcyjna i nowatorska, co jest ogromnym wyzwaniem, przed którym obecnie stoją twórcy.

Yves Guillemot założył Ubisoft w 1986 roku wraz ze swoimi braćmi - Premiera kolejnej odsłony Assassin's Creed niekoneicznie w przyszłym roku - wiadomość - 2016-09-23
Yves Guillemot założył Ubisoft w 1986 roku wraz ze swoimi braćmi
  1. Oficjalna strona Ubisoftu
Premiera kolejnej odsłony Assassin's Creed niekoneicznie w przyszłym roku - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
23.09.2016 19:35
Konrados232
8
Legionista

I prawdopodobnie nie będzie Assasin's Creeda w przyszłym roku? Jakim cudem Ubi to zniesie? :D

Już widzę, jak ludzie w firmie się tym załamują.

post wyedytowany przez Konrados232 2016-09-23 19:42:11
23.09.2016 20:20
odpowiedz
Avaranche
18
Centurion

Myślę, że liczą, że spadek przychodów zamortyzuje im Watch Dogs 2. A to zależy od nich samych, bo sprzeda się tylko jeśli będzie dobra, gracze tym razem nie rzucą się na pre-ordery w takich ilościach jak ostatnio

23.09.2016 20:55
odpowiedz
Boim
64
Pretorianin

@Konrados232

Nie martw się, coś wypuszczą.

Najprawdopodobniej remastery kolejnych części.

Rok bez AC to jak rok bez Call of Duty.

23.09.2016 21:58
-1
odpowiedz
dolek_17
73
pawian_akrobata

Mogliby wreszcie przerobić AC IV na osobną gre o piratach i sukces gotowy

23.09.2016 22:09
odpowiedz
Harry M
104
Master czaszka

Nadchodzą dobre czasy. Moja asasyńska dusza szaleje z radości, na wieść źe postanowili się ostro przyłożyć do kolejnej części serii. Brawo!

23.09.2016 23:02
2
odpowiedz
LSZ
33
Pretorianin

"Po raz pierwszy od wielu lat w tym okresie nie debiutuje bowiem kolejna pełnoprawna odsłona serii Assassin's Creed. Na fanów marki czeka jedynie pełnometrażowy film kinowy oraz konsolowa kolekcja trzech zremasterowanych gier, których głównym bohaterem jest Ezio Auditore."
Ubisoft nawet jak nie wydaje Asasyna to wydaje Asasyna.
Ubisoft... it's a kind of magic, magiiic!!!

post wyedytowany przez LSZ 2016-09-23 23:18:28
Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze