Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Słownik gracza 20 czerwca 2011, 17:01

IP

Numer interfejsu sieciowego, grupy interfejsów lub całej sieci komputerowej opartej na protokole TCP/IP. Służy do identyfikacji poszczególnych elementów w obrębie sieci, a także poza nią. W przeciwieństwie do adresu sprzętowego MAC, adres IP nie musi być na stałe przypisany do danego komputera czy urządzenia pracującego w sieci.

W niektórych grach, jak np. Minecraft, do rozpoczęcia rozgrywki wieloosobowej wymagana jest znajomość adresu IP serwera. - 2012-12-10
W niektórych grach, jak np. Minecraft, do rozpoczęcia rozgrywki wieloosobowej wymagana jest znajomość adresu IP serwera.

W grach wideo z sieciowym trybem zabawy multiplayer, adres IP wykorzystywany bywa najczęściej do identyfikacji komputerów (bądź innych platform do grania podłączonych do Internetu) poszczególnych graczy. Osoba czuwająca nad prawidłowym przebiegiem rozgrywki (tzw. admin) może też sankcjonować niewłaściwe zachowanie graczy blokując im dostęp do gry z danego adresu IP.