futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 25 kwietnia 2022, 14:38

autor: Miriam Moszczyńska

Ile lat dzieli nas od cyberpunka?. Co w człowieku można wymienić, jeśli się zepsuje?

Spis treści

Najprościej mówiąc - 55. Zostawiając jednak żarty na boku, to w zasadzie w pewnym stopniu już mamy do czynienia z cyberpunkowymi wizjami rzeczywistości. Mechaniczne kończyny odbierające sygnały nerwowe, których konstrukcja wytrzymałością bez dwóch zdań przewyższa to, w co domyślne wyposażyła nas natura; implanty przywracające zmysły czy bioniczne organy wewnętrzne, w których wystarczy wymienić baterię, aby działały - cyberpunk, jak się patrzy.

Ważnym jest jednak to, że biomechaniczne wynalazki na razie nie powstają z myślą aby ulepszać człowieka, a raczej aby przywrócić mu to, co w wyniku nieszczęśliwego wypadku, chorób, czy wad genetycznych, utracił.

Nie można zapomnieć też o kwestii pieniędzy, ponieważ protezy, które robią coś więcej niż tylko są i wypełniają miejsce w rękawie to wciąż niemały wydatek. Nawet produkt Open Bionics, którzy reklamują się konkurencyjnymi cenami, to koszt około 10 tysięcy funtów.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Sztuczna inteligencja może uratować gry od nudnego kanonu piękna
Sztuczna inteligencja może uratować gry od nudnego kanonu piękna

Modny aktualnie temat dotyczący SI wywołuje tyle zainteresowania, ile lęku – przed tym, czy sztuczna inteligencja nie zastąpi człowieka na stałe albo nie zaleje nas grami pozbawionymi serca. Tymczasem właśnie z nią może się wiązać nadzieja na lepsze.

Czy możemy zostać superbohaterami? Nauka odpowiada
Czy możemy zostać superbohaterami? Nauka odpowiada

Filmy, seriale i komiksy o superbohaterach pozwalają nam uciec w świat fantazji o mocach, niekończącej się walce. To głównie rozrywka, ale czasem zastanawiamy się. A co, jeśli takie rzeczy byłyby możliwe? Odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna.