Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2022, 17:09

Zapowiedź F1 22 jest tuż za rogiem. Oto czego możemy się spodziewać

Rozpoczęło się odliczanie do zapowiedzi F1 22. Nim jednak poznamy oficjalne szczegóły, warto rzucić okiem na przecieki na temat nowej odsłony wirtualnej Formuły 1.

Fani wirtualnej Formuły 1 mogą już zacierać ręce. Firma Electronic Arts rozpoczęła odliczanie do zapowiedzi gry F1 22. Tegoroczna odsłona serii zostanie ujawniona jutro o godzinie 17:00 czasu polskiego – zapewne wraz z pierwszym zwiastunem.

F1 22 w przeciekach

Oficjalnie o grze nie wiemy jeszcze nic, bo wzmianki o „nowej erze Formuły 1” trudno uznać za konkrety. Jednakże w ostatnich tygodniach nie brakowało doniesień na temat F1 22. Dostarczył je znany informator Tom Henderson, o czym mogliście przeczytać w serii felietonów autorstwa Krzysztofa „Drauga” Mysiaka.

  1. F1 22 ma ukazać się w lipcu (tak jak poprzednie odsłony serii), aczkolwiek bez trybu fabularnego wprowadzonego w ostatniej części cyklu. Zamiast niego otrzymamy F1 LIFE, w którym spojrzymy na wyścigi Formuły 1 z nieco innej perspektywy.
  2. Henderson wspomniał też o dodaniu supersamochodów, ale podobno nie spodobało się to organizatorowi wyścigów Formuły 1. W efekcie tylko bolidy będą dostępne w multiplayerze – inne auta poprowadzimy jedynie w próbach czasowych i trybie kariery.
  3. Gra ma zaoferować wsparcie zestawów rzeczywistości wirtualnej oraz funkcji cross-play. Tę ostatnią zobaczymy dopiero w jednej z popremierowych aktualizacji, które wprowadzą jakoby także dwa tory (Algarve International Circuit i Shanghai International Circuit).
  4. Henderson nie dał większych nadziei na zmiany w fizyce pojazdów, grafice, opcjach personalizacji itd. (oraz na obecność rosyjskiej zawartości).

Czy te i inne informacje sie potwierdzą, przekonamy się już jutro.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej