Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lutego 2019, 10:10

autor: Aquma

Sylvester Stallone zagra w filmie superbohaterskim

Sylvester Stallone wystąpi w filmie superbohaterskim Samaritan. Wytwórnia aktora – Balboa Productions – była zaangażowana w tworzenie scenariusza i będzie współtworzyła obraz wraz z MGM.

Sylwester Stallone pojawi się w filmie superbohaterskim. - Sylvester Stallone zagra w filmie superbohaterskim - wiadomość - 2019-02-22
Sylwester Stallone pojawi się w filmie superbohaterskim.

Sylvester Stallone ma na swoim koncie wiele różnych ról – najczęściej grywał w filmach akcji, jednak szczyt jego popularności przypadł na czas, kiedy gatunek ten nie był jeszcze zdominowany przez filmy o superbohaterach. W rezultatcie „Sly” nie miał nigdy okazji zagrać dużej roli w tego typu obrazie (Sędzia Dredd to trochę inna bajka, a występ w Strażnikach Galaktyki Vol. 2 nie należał do specjalnie okazałych) i wygląda na to, że na stare lata planuje to zmienić, bowiem zobaczymy go w filmie Samaritan.

Niestety, nie wiemy niemal nic na temat tej produkcji – wiadomo, że ma zaoferować świeże podejście do gatunku i być obrazem dość mrocznym. Warto odnotować, że postać o takim pseudonimie jest bohaterem komiksów z mało znanej w Polsce serii Astro City – nie ma jednak pewności, czy marka ta jest powiązana z omawianym filmem. Co ciekawe, Stallone jest zaangażowany w ten projekt nie tylko jako aktor – należąca do niego wytwórnia Balboa Productions stoi za scenariuszem (wraz z autorem, Bragim F. Shutem, znanym z horroru Escape Room) i będzie współtworzyła film wraz z firmą MGM.

Przypominamy, że Sylvestra Stallone’a zobaczymy również w wyczekiwanym Rambo 5: Last Blood – kolejnej odsłonie kultowej serii filmów akcji, w której tytułowy bohater zmierzy się z meksykańskim kartelem w swojej (prawdopodobnie) ostatniej przygodzie. Obraz powinien trafić na ekrany kin jeszcze w tym roku.

  1. MGM – strona oficjalna