Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2025, 20:28

autor: Maciej Gaffke

Strategia Total War: Warhammer 3 dostała małą, ale wielką aktualizację, która znacząco zwiększa przydatność summonów i ulepsza elitarną piechotę

Olbrzymi patch trafił do strategii Total War: Warhammer 3. Twórcy m.in. wydłużyli obecność summonów na polu bitwy oraz wzmocnili elitarną piechotę.

Źródło fot. Creative Assembly
i

Choć skromnie nazwało ją hotfixem, tak naprawdę studio Creative Assembly udostępniło olbrzymią aktualizację do strategii Total War: Warhammer III. Wśród najważniejszych zmian wprowadzonych przez patch 6.2.2 można wymienić zwiększenie siły elitarnej piechoty w trybie dominacji oraz dłuższą obecność przyzwanych summonów.

Total War: Warhammer III – aktualizacja 6.2.2

Od teraz jednostki elitarnej piechoty będą mocniejsze w rywalizacji o punkty na mapie w trybie dominacji. W ten sposób twórcy chcą niejako wyrównać ich szanse względem słabszych i tańszych, ale liczniejszych jednostek walczących w zwykłej piechocie.

Wydłużono również obecność na polu bitwy dziewięciu z przyzywanych summonów. Nie jest to wcale kosmetyczna zmiana, ponieważ zostaną one z nami dłużej nawet o kilkanaście bądź kilkadziesiąt sekund. Dokładne liczby znajdziecie w spisie zmian dostępnym na oficjalnej stronie.

Nie zabrakło też poprawek balansu. Ponadto dostosowano koszt rekrutacji poszczególnych postaci, a także usprawniono takie elementy, jak wydajność, gameplay, interfejs czy AI w kampanii „Warriors of Chaos”.

Przypomnijmy, że Total War: Warhammer III tego lata otrzyma dodatek Tides of Torment (jeszcze nie podano konkretnej daty premiery, co trochę nie podoba się społeczności), a w grudniu odbędzie Total War: 25th Anniversary Showcase, mający uczcić „urodziny” serii oraz ujawnić plany na jej przyszłość.

  1. Recenzja gry Total War: Warhammer 3 – wojna się nie zmienia
  2. Total War Warhammer 3 – poradnik do gry

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej