Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 sierpnia 2020, 13:32

autor: Adrian Werner

Pomnik RoboCopa w Detroit na ukończeniu

Po dziewięciu latach od zakończenia zbiórki na Kickstarterze dobiegają końca prace nad pomnikiem RoboCopa, który ma stanąć w mieście Detroit.

Pomnik RoboCopa w Detroit na ukończeniu - ilustracja #1
Po dziewięciu latach posąg jest prawie gotowy.

Mieszkańcy Detroit już dziewięć długich lat czekają na posąg RoboCopa. Teraz jednak prace nad nim wreszcie dobiegają końca. Serwis Popular Mechanics donosi, że wszystkie części zostały już wytworzone i teraz potrzeba jedynie je zespawać oraz pokryć całość patyną.

Gotowy posąg mierzyć będzie ok. 3,3 m. Wykonany został z brązu i sam podest waży pół tony. W planach jest postawienie go przed muzeum Michigan Science Center. Od rozpoczęcia projektu zmianie uległa jednak administracja tej placówki i nowi zarządcy przed wyrażeniem zgody chcą zobaczyć ukończony produkt.

Przypomnijmy, że powstanie posągu sfinansowali fani, którzy w 2011 roku wsparli na Kickstarterze projekt kwotą 67 tysięcy dolarów. Przedsięwzięcie trapiły jednak duże problemy związane z samym tworzeniem posągu, jak i prawami autorskimi, powodując kolejne opóźnienia.

Pomysłodawców projektu zainspirował Rocky Balboa, który ma swój pomnik w mieście Filadelfia. RoboCop jest równie mocno kojarzony z Detroit. W 2011 roku ta metropolia była w bardzo złym stanie i uznano, że jego posąg poprawi morale mieszkańców.

Zabawne jest to, że w czasie, który zajęło wyprodukowanie RoboCopa z brązu Hollywood zdążyło nakręcić remake, a od pewnego czasu coraz częściej mówi się o kolejnej odsłonie filmowego cyklu.

  1. Strona zbiórki na Kickstaterze