Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2025, 15:00

Pałac Kultury i Nauki obrywa rakietą na zwiastunie Play of Battle. Jest data premiery dema realistycznej, polskiej strategii wojennej

Jesień przyniesie wersję demo Play of Battle, ambitnej grand strategy prosto z Polski i z Polską jako teatrem działań wojennych oraz polityczno-gospodarczych w alternatywnej rzeczywistości XXI wieku.

Źródło fot. Play of Battle S.A. / Noobz from Poland.
i

Polskie Play of Battle pokaże swoje wdzięki graczom już tej jesieni za sprawą wersji demonstracyjnej wielkiej strategii.

Jacek Bartosiak i studio Play of Battle S.A. (ze wsparciem Noobz from Poland) są niemal gotowi pokazać swoją wizję gry z gatunku grand strategy (czyli w stylu Crusader Kings). Jak podał polski deweloper, demo Play of Battle zostanie udostępnione w pażdzierniku.

Reżyser gry i wiceprezes studia Jarosław Kotowski tłumaczy, że pozwoli to twórcom zebrać „opinie i uzyskać istotne informacje statystyczne oraz dotyczące obszarów, które najbardziej spodobały się graczom”.

Zapowiedzi wersji demonstracyjnej towarzyszy nowy zwiastun Play of Battle, który możecie zobaczyć poniżej.

  1. Oficjalna strona gry Play of Battle

Dla przypomnienia, PoB przedstawi alternatywną wizję Polski lat 2008-2025 roku, która stanie wobec upadku Ukrainy i zmierzy się z wrogiem u własnych granic.

Wymusi to walkę zbrojną z najeźdźcą, ale – zgodnie z konwencją gier grand strategy – przez cały czas trzeba będzie też uważać na to, co dzieje się w samym kraju pogłębiającego się w kryzysie nie tylko polityczno-gospodarczym (z realistycznie symulowaną makroekonomią), ale też informacyjnym.

Wszystko to w lokacjach znanych polskim graczom – nie zdziwcie się, jeśli którąś bitwę stoczycie na warszawskim Żeraniu albo pod Pałacem Kultury i Nauki.

Pełna wersja Play of Battle nie ma jeszcze daty premiery.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej