Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2017, 10:40

autor: AlexB

Oficjalne oświadczenie Fantasy Expo w sprawie skargi na telewizję Polsat

Organizacja e-sportowa Fantasy Expo wydała wczoraj oświadczenie dotyczące zeszłotygodniowej sprawy ze zgłoszeniem Polsatu do KRRiT za transmitowanie rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive przed godziną 23:00. Fani nie zostali jednak uspokojeni.

Jedną z informacji, które rozgrzały świat polskiego e-sportu pod koniec zeszłego tygodnia, były rewelacje portalu Antyweb.pl. Redaktorzy strony dotarli do pisma organizacji e-sportowej Fantasy Expo złożonego w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Zarzuca się w nim telewizji Polsat, że transmitując turniej ELEAGUE Major w grze Counter-Strike: Global Offensive propaguje ona przemoc i ma zły wpływ na małoletnich. Fantasy Expo wymusiło tym samym przeniesienie relacji z rozgrywek na godziny nocne (od 23:00 do 6:00). Większość graczy bardzo negatywnie odniosła się do postępowania organizacji, zarzucając jej interesowność i działanie na niekorzyść wizerunku sceny e-sportowej w Polsce. Sytuacja wydaje się o tyle groteskowa, że głównym źródłem zarobku Fantasy Expo jest właśnie Counter-Strike: Global Offensive.

Czy gra terrorystami faktycznie deprawuje młodych ludzi? - Oficjalne oświadczenie Fantasy Expo w sprawie skargi na telewizję Polsat - wiadomość - 2017-02-21
Czy gra terrorystami faktycznie deprawuje młodych ludzi?

Od posunięcia Fantasy Expo odcięło się wielu jej ambasadorów, w tym Piotr „Izak” Skowyrski, który w jednym z komentarzy na swoim oficjalnym profilu facebookowym wyraźnie zaznaczył, że nie ma nic wspólnego z poczynaniami swoich menadżerów. Sama organizacja obiecała oświadczenie prasowe, jednak milczała przez kilka dni. Wczoraj w końcu oficjalnie odniosła się do całej sprawy.

A skoro deprawuje, to czy gra antyterrorystami sprowadza ich na drogę prawa? - Oficjalne oświadczenie Fantasy Expo w sprawie skargi na telewizję Polsat - wiadomość - 2017-02-21
A skoro deprawuje, to czy gra antyterrorystami sprowadza ich na drogę prawa?

Jak możemy przeczytać we wpisie na oficjalnym fanpage'u organizacji na Facebooku:

Kochani fani i gracze ligi Fantasy Expo Challenge,

pragniemy szczerze przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone treścią wysłanego przez nas zawiadomienia. Pismo przesłane do nadawcy i KRRiT nie było wymierzone w e-sport. Jego celem było zapewnienie równych szans.

Obecna sytuacja wygląda następująco: regulacje telewizyjne nie pozwalają na transmisję CS:GO w godzinach od 6 do 23, przez co żadna organizacja, niezależnie od wielkości, nie może w tym czasie pokazywać meczów.

Odkąd powstała liga FEC mieliśmy jeden cel – rozwój e-sportu w Polsce. Chcemy, by odbywał się on na równych zasadach.

Mamy nadzieję, że w przyszłości prawo ulegnie zmianie i transmisje CS:GO będziemy wszyscy mogli oglądać w telewizji, o dowolnej godzinie.

Póki co, wracamy do pracy nad czwartym sezonem ligi, którą tworzymy od prawie 3 lat z myślą o Was.

Zarząd Fantasy Expo

Gracze jednak nie do końca przyjęli do wiadomości te tłumaczenia. Między innymi dlatego, że kierownictwo organizacji właściwie w ogóle nie odniosło się do zarzutów, jakoby działano na niekorzyść wizerunku e-sportu, nazywając Counter-Strike: Global Offensive produkcją krwawą i szkodliwą, w której można zabijać „niewinnych ludzi”. Trudno przewidzieć kolejny ruch Fantasy Expo. Z pewnością niełatwo będzie nadrobić straty wizerunkowe spowodowane całym zamieszaniem. Miłośnicy e-sportu są bowiem znani z tego, że rzadko zapominają nawet drobne potknięcia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive