Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2017, 10:40

Oficjalne oświadczenie Fantasy Expo w sprawie skargi na telewizję Polsat

Organizacja e-sportowa Fantasy Expo wydała wczoraj oświadczenie dotyczące zeszłotygodniowej sprawy ze zgłoszeniem Polsatu do KRRiT za transmitowanie rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive przed godziną 23:00. Fani nie zostali jednak uspokojeni.

Jedną z informacji, które rozgrzały świat polskiego e-sportu pod koniec zeszłego tygodnia, były rewelacje portalu Antyweb.pl. Redaktorzy strony dotarli do pisma organizacji e-sportowej Fantasy Expo złożonego w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Zarzuca się w nim telewizji Polsat, że transmitując turniej ELEAGUE Major w grze Counter-Strike: Global Offensive propaguje ona przemoc i ma zły wpływ na małoletnich. Fantasy Expo wymusiło tym samym przeniesienie relacji z rozgrywek na godziny nocne (od 23:00 do 6:00). Większość graczy bardzo negatywnie odniosła się do postępowania organizacji, zarzucając jej interesowność i działanie na niekorzyść wizerunku sceny e-sportowej w Polsce. Sytuacja wydaje się o tyle groteskowa, że głównym źródłem zarobku Fantasy Expo jest właśnie Counter-Strike: Global Offensive.

Czy gra terrorystami faktycznie deprawuje młodych ludzi? - Oficjalne oświadczenie Fantasy Expo w sprawie skargi na telewizję Polsat - wiadomość - 2017-02-21
Czy gra terrorystami faktycznie deprawuje młodych ludzi?

Od posunięcia Fantasy Expo odcięło się wielu jej ambasadorów, w tym Piotr „Izak” Skowyrski, który w jednym z komentarzy na swoim oficjalnym profilu facebookowym wyraźnie zaznaczył, że nie ma nic wspólnego z poczynaniami swoich menadżerów. Sama organizacja obiecała oświadczenie prasowe, jednak milczała przez kilka dni. Wczoraj w końcu oficjalnie odniosła się do całej sprawy.

A skoro deprawuje, to czy gra antyterrorystami sprowadza ich na drogę prawa? - Oficjalne oświadczenie Fantasy Expo w sprawie skargi na telewizję Polsat - wiadomość - 2017-02-21
A skoro deprawuje, to czy gra antyterrorystami sprowadza ich na drogę prawa?

Jak możemy przeczytać we wpisie na oficjalnym fanpage'u organizacji na Facebooku:

Kochani fani i gracze ligi Fantasy Expo Challenge,

pragniemy szczerze przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone treścią wysłanego przez nas zawiadomienia. Pismo przesłane do nadawcy i KRRiT nie było wymierzone w e-sport. Jego celem było zapewnienie równych szans.

Obecna sytuacja wygląda następująco: regulacje telewizyjne nie pozwalają na transmisję CS:GO w godzinach od 6 do 23, przez co żadna organizacja, niezależnie od wielkości, nie może w tym czasie pokazywać meczów.

Odkąd powstała liga FEC mieliśmy jeden cel – rozwój e-sportu w Polsce. Chcemy, by odbywał się on na równych zasadach.

Mamy nadzieję, że w przyszłości prawo ulegnie zmianie i transmisje CS:GO będziemy wszyscy mogli oglądać w telewizji, o dowolnej godzinie.

Póki co, wracamy do pracy nad czwartym sezonem ligi, którą tworzymy od prawie 3 lat z myślą o Was.

Zarząd Fantasy Expo

Gracze jednak nie do końca przyjęli do wiadomości te tłumaczenia. Między innymi dlatego, że kierownictwo organizacji właściwie w ogóle nie odniosło się do zarzutów, jakoby działano na niekorzyść wizerunku e-sportu, nazywając Counter-Strike: Global Offensive produkcją krwawą i szkodliwą, w której można zabijać „niewinnych ludzi”. Trudno przewidzieć kolejny ruch Fantasy Expo. Z pewnością niełatwo będzie nadrobić straty wizerunkowe spowodowane całym zamieszaniem. Miłośnicy e-sportu są bowiem znani z tego, że rzadko zapominają nawet drobne potknięcia.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej