Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2021, 20:10

Poznaj żyjący świat Horizon: Forbidden West; twórcy omawiają osady i NPC

Nie tylko maszyny będą bardziej „żywe” i zróżnicowane w Horizon: Forbidden West. Twórcy kładą też nacisk na autentyzm świata oraz jego ludzkich mieszkańców.

W SKRÓCIE:
  • studio Guerrilla Games omówiło kolejny element Horizon: Forbidden West – żyjący świat gry;
  • twórcy dokładają starań, by każde plemię wyróżniało się zachowaniem, wyglądem i animacjami, ale opracowali też system postaw dla tłumów i pojedynczych postaci niezależnych;
  • deweloperzy wspomnieli również o osadach oraz systemie rzemiosła;

Twórcy Horizon: Forbidden West opublikowali kolejny wpis poświęcony tej nadchodzącej produkcji. Wcześniej mieliśmy okazję poznać szczegóły dotyczące Aloy oraz robotów, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterce. Tym razem studio Guerrilla Games przybliżyło graczom świat, w którym spotkamy jego żywych i mechanicznych mieszkańców.

Deweloperzy podkreślali we wcześniejszych wpisach na oficjalnym blogu PlayStation, że zależy im na większym zróżnicowaniu nowego Horizona, czy to poprzez bardziej urozmaicone roboty i ich zachowanie, czy też szerszy wachlarz zdolności bohaterki. Charakterem będą odznaczać się także lokacje oraz zamieszkujący je ludzie. Każde z plemion, które napotkamy w Forbidden West, już na pierwszy rzut oka ma różnić się od innych, a jego członkowie będą mieli własne, unikalne zachowania oraz animacje. Dzięki temu powinno dać się ich rozpoznać nawet z daleka, a w osadach będzie toczyło się więcej życia niż w Zero Dawn.

Skoro o tym mowa, Guerrilla Games wspomniało o systemie postaw postaci niezależnych, który wpłynie na osobowość wszystkich NPC. Ponadto każdy z tych bohaterów będzie też częścią tłumu, w ramach którego deweloperzy ustalają wzorce zachowania i trasy. Całość ma mieścić się w narracyjnych ramach Horizon: Forbidden West – każdy element ma sprawiać wrażenie autentycznej, pasującej do reszty części świata gry.

Poza tym twórcy pokrótce omówili osady. Te są o tyle istotne, że stanowią także granice dla postępów gracza. W końcu to w nich będziemy uzupełniać zapasy lub wzmacniać wyposażenie Aloy – niekoniecznie u kupców, kowali etc. Bohaterka będzie bowiem mogła sama tworzyć i ulepszać ekwipunek m.in. z części upolowanych maszyn. O tym systemie słyszeliśmy już przy okazji ujawnienia pokazu rozgrywki w maju, ale teraz Guerrilla Games zdradziło nieco więcej na ów temat.

Elementy potrzebne do pracy nie zawsze otrzymamy automatycznie po pokonaniu mechanicznej bestii – czasem trzeba będzie je strącić z wciąż „żywego” robota. Lepsze wyposażenie może wymagać też specyficznych, rzadszych i trudniejszych do zdobycia materiałów, nierzadko dostępnych tylko w określonych lokacjach. Tak więc system rzemiosła i osady mają zachęcać oraz nagradzać graczy eksplorujących wszystkie zakątki świata Horizon: Forbidden West.

  1. Oficjalna strona gry Horizon: Forbidden West

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej