Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2021, 13:37

autor: Gacek

GTA Online - od aktualizacji Los Santos Tuners gracze chodzą w kółko całymi dniami

GTA Online – gracze wykorzystują nowe funkcje z aktualizacji Los Santos Tuners, żeby zdobywać darmowe punkty doświadczenia, gdy nie ma ich przy komputerach.

Grand Theft Auto Online od lat przyciąga tysiące graczy. Wśród nich zawsze znajdą się spryciarze, którzy zrobią wszystko, żeby przyspieszyć rozwój swojej postaci. Wraz z ostatnią aktualizacją Los Santos Tuners w grze pojawili się użytkownicy, którzy chodzą w kółko całymi godzinami, a nawet dniami, żeby zdobywać punkty doświadczenia.

Aktualizacja wprowadziła wiele nowości, a fani na pewno chcieliby je jak najszybciej wypróbować, jednak nie mogą tego zrobić bez odpowiedniego poziomu. Wbijanie kolejnych rang reputacji trwa czasem naprawdę długo. Dlatego, żeby przyśpieszyć proces levelowania, użytkownicy wykorzystują fakt, że dostają co jakiś czas specjalne punkty Tuner XP za samo przebywanie na niedawno dodanych zlotach samochodowych. Gracze odchodzą od komputerów i zostawiają swoje postaci krążące po odpowiednim pomieszczeniu, przez co teoretycznie cały czas są aktywni. W rezultacie zdobywają darmowe punkty i wbijają rangi doświadczenia, dzięki którym uzyskują możliwość zakupu nowych przedmiotów, np. lepszych części samochodowych.

Jest wiele metod, żeby pozostać aktywnym w grze, jednocześnie znajdując się z dala od sprzętu do grania. Niektórzy blokują klawisze, a inni używają gumek recepturek, żeby przytrzymywały gałki kontrolera. Kreatywność w tym zakresie właściwie nie zna granic. Jednak trzeba pamiętać, że takie działania odbijają się negatywnie na normalnie grających użytkownikach, którzy zastają lobby pełne bezmyślnie kroczących postaci albo użytkowników wiecznie siedzących w menu. Inną rzeczą, która może niektórych zniechęcić, jest to, że podobno po osiągnięciu 100. poziomu wykorzystywanie taktyk AFK i jednoczesnego zdobywania punktów nie jest już opłacalne.

Co sądzicie o takich praktykach? To wina Rockstara, że źle projektuje swoją grę, czy problem leży po stronie graczy, którzy ze wszystkich sił starają się oszukać system i osiągnąć odpowiednie rangi bez wysiłku?