Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Chessmaster 9000

UbiSoft anonsuje nowe gry z cyklu Chessmaster

Jiker, 10 sierpnia 2007, 16:04

Francuski UbiSoft przygotował bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gry w szachy. Już niedługo, bo w październiku bieżącego roku, zorganizowana zostanie europejska premiera dwóch nowych gier z serii Chessmaster - Chessmaster: The Art of Learning przeznaczony na konsolę Nintendo DS oraz Chessmaster: Grandmaster Edition na komputery klasy PC.

Szachowe wyzwanie rodem z Ubisoftu

Elrond, 2 marca 2005, 12:53

Dość ciekawe porozumienie, którego wyniki z pewnością zainteresują miłośników królewskiej gry, jaką niewątpliwie są szachy, podpisały firma PlayFirst (wiodący wydawca gier online) oraz francuski wydawca, Ubisoft. Przedmiotem porozumienie jest dostarczenie graczom wymagającym wyzwań umysłowych gry Chessmaster Challenge, opartej na znakomitej serii Chessmaster.

Recenzja Chessmaster 9000

Łosiu, 6 czerwca 2003, 10:00

„Szachy. Genialna gra, już od blisko 1500 lat zajmująca umysły ludzi. Proste zasady i miliardy kombinacji, których doskonalenie zajmuje całe życie. W 1986 roku ukazał się pierwszy program z serii Chessmaster i mimo iż w zasadach gry nic się nie zmieniło, dziś, 17 lat później, możemy zagrać w dziewiątą odsłonę, oznaczoną numerem 9000” – oto fragment najnowszej recenzji zamieszczonej na naszym serwisie, napisanej przez osobnika znanego pod ksywką „MAO”, fana najlepszej i najszlachetniejszej z gier na świecie. Wszystkich mu podobnych (i nie tylko) zapraszam do zapoznania się z tym interesującym materiałem traktującym o kolejnej odsłonie słynnej szachowej serii Chessmaster.

Chessmaster 9000 pokonał mistrza Stanów Zjednoczonych

Solnica, 4 października 2002, 00:15

Mistrz świata w szachach, Garri Kasparow pokonany został kilka lat temu przez wieloprocesorową maszynę zdolną oszacować wartość pozycji na szachownicy dla 100-200 miliardów ruchów w ciągu standardowych trzech minut. Tymczasem obecny mistrz Stanów Zjednoczonych - Larry Christiansen, uległ w stosunku 1.5 do 2.5 o wiele mniej wydajnej maszynie, komputerowi klasy PC z uruchomionym programem Chessmaster 9000.

Chessmastery pojechały do sklepów

Sznur, 28 sierpnia 2002, 17:24

Ubi Soft wysłał do sprzedaży najnowszą edycję programu szachowego – Chessmaster 9000. Równocześnie, pod nazwą Chessmaster, w sklepach pojawiła się pierwsza konsolowa wersja tego programu przeznaczona na Game Boy Advance.