Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Prince of Persia (1989)

Prince of Persia i Jordan Mechner - dwaj książeta gier wideo

Rasgul, 24 kwietnia 2015, 12:25

Oto niespecjalnie długa historia życia i tworzenia gier przez Jordana Mechnera - ojca marki Prince of Persia, wizjonera i artysty, którego dzieła wpłynęły na całą branżę gier wideo.

Nowa dwuwymiarowa odsłona serii Prince of Persia w produkcji?

Ender, 17 kwietnia 2014, 20:37

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Ubisoft pracuje w tej chwili nad kolejną odsłoną serii Prince of Persia. Gra w przeciwieństwie do poprzednich części cyklu ma zostać zrealizowana w dwóch wymiarach.

Karateka powróci - autor Prince of Persia tworzy remake swojej pierwszej gry

Hed, 16 lutego 2012, 12:05

Twórca serii Prince of Persia pracuje nad odświeżoną wersją swojej pierwszej gry, czyli Karateka, która zadebiutowała w 1984 roku na komputerach Apple II. Producent zamierza wydać ją w tym roku w dystrybucji cyfrowej na Xboksie 360 i PlayStation 3.

Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster

Crash, 31 maja 2010, 08:08

Pomimo, iż od lata dzieli nas jeszcze miesiąc - o czym nawet pogoda zdaje się nie zapominać - sezon na wakacyjne blockbustery trwa. Repertuar kin zdominowały wysokobudżetowe produkcje prosto z Hollywood. Wybuchy, pościgi, dynamiczne pojedynki, piękne kobiety i nagie torsy... amatorzy niezobowiązującej rozrywki, coli i popcornu mogą zacierać ręce i szturmem uderzać do kin.

Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia

Hed, 3 listopada 2009, 09:18

W sieci pojawił się dwuipółminutowy zwiastun filmu Prince of Persia: The Sands of Time, opartego na motywach świetnej gry pod tym samym tytułem. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, powracają nadzieje odnośnie poziomu adaptacji oraz zachowania klimatu serii Prince of Persia, która towarzyszy graczom 20 lat. Czy tym razem uda się zachować chociaż część klimatu gier?

Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku

Hed, 2 listopada 2009, 08:43

Według doniesień serwisu Neoseeker firma Ubisoft ma w planach kolejną odsłonę Prince of Persia, co oczywiście wielkim zaskoczeniem nie jest. Wygląda na to, że francuski wydawca przedstawi światu następną część sagi w pierwszej połowie przyszłego roku. Informację podano na pokazie zwiastuna filmowej adaptacji serii opartej na podstawie Prince of Persia: Piaski Czasu.

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?

Jiker, 8 października 2009, 09:45

Jordan Mechner, twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z cyklu PoP.

Twórca perskiego księcia pracuje nad następną grą

Przemysław Zamęcki, 27 lipca 2008, 14:58

Podczas panelu dyskusyjnego na imprezie Comic Con w San Siego, Jordan Mechner, twórca Prince of Persia ujawnił, że pracuje nad następcą swojego pierwszego dzieła zatytułowanego Karateka.

Bruckheimer wybrał perskiego księcia

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 07:20

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że w końcu wybrano odtwórcę głównej roli w filmie na podstawie jednej z najsłynniejszych serii gier w historii branży – Prince of Persia.

Nowy Prince of Persia już oficjalnie potwierdzony przez Ubisoft

Misiek, 29 kwietnia 2008, 10:34

Koncern Ubisoft oficjalnie potwierdził to, o czym wszyscy wiedzieli już od jakiegoś czasu. Nowy Prince of Persia jest w trakcie przygotowań i zostanie wydany pod koniec bieżącego roku na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz PC. Powstaje też wersja na DS-a.

Twórca Prince of Persia rejestruje nazwę nowych przygód Księcia

Jiker, 22 kwietnia 2008, 12:40

Bieżący rok rozpoczęliśmy od kilku dobrych wiadomości. Jedną z nich była oficjalna zapowiedź nowej produkcji z cyklu Prince of Persia. Dowiedzieliśmy się wówczas, że jej światowy debiut nastąpi najpewniej w chwili premiery pierwszego filmu opartego na przygodach Księcia Persji (planowanej na przyszły rok). Wczoraj poznaliśmy być może oficjalny tytuł nowego PoP-a.

Nowa gra z serii Prince of Persia oficjalnie. Ubisoft przedstawia swoje plany

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 07:55

Francuski koncern Ubisoft przedstawił swoje wyniki finansowe dotyczące okresu od 30 września 2007 do 31 grudnia 2007. W okresie tym przychody ze sprzedaży wydawanych przez firmę tytułów wyniosły ponad 625 milionów dolarów. W związku z tym przewidywany przychód za cały rok fiskalny, kończący się 31 marca tego roku, powinien wynieść 1,21 miliarda dolarów.

Newell nowym reżyserem filmu Prince of Persia: The Sands of Time

Krystian Smoszna, 14 listopada 2007, 06:56

Rację miał internetowy serwis Variety, który w ubiegłym tygodniu informował o zmianach na stanowisku reżysera filmu Prince of Persia: The Sands of Time. Mike Newell potwierdził przedwczoraj, że to właśnie on będzie twórcą obrazu, który na ekrany kin trafi w 2009 roku.

Ojciec perskiego księcia mówi o powrocie do tworzenia gier z widokiem z boku

eLKaeR, 13 czerwca 2007, 08:55

Według planu dziś do rodziny Xbox Live Arcade dołącza gra pt. Prince of Persia: Classic, stanowiąca remake pamiętnej platformówki z roku 1989. Pierwowzór ten został stworzony przez Jordana Mechnera, z którym wywiad przeprowadziła właśnie redakcja serwisu IGN.com. W niniejszej rozmowie padło pewne interesujące pytanie, a indagowany udzielił na nie równie ciekawej odpowiedzi.

Książę Persji powróci ku uciesze użytkowników konsoli Xbox 360

Krystian Smoszna, 15 maja 2007, 07:38

Już wkrótce dedykowana użytkownikom konsoli Xbox 360 usługa Xbox Live Arcade wzbogaci się o kolejny produkt. Tym razem będzie to przeróbka legendarnej gry Prince of Persia Jordana Mechnera, która na rynku elektronicznej rozrywki pojawiła się osiemnaście lat temu.

Nowa gra z serii Prince of Persia dla X360?

eLKaeR, 13 kwietnia 2007, 16:32

Młodsi gracze mogą nie wiedzieć, że historia serii Prince of Persia rozpoczęła się na długo przed wydaniem Piasków Czasu w 2003 roku. Korzenie przygód perskiego księcia sięgają bowiem końcówki lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i wygląda na to, iż Ubisoft Entertainment chce zorganizować nam wycieczkę w przeszłość. Tak przynajmniej wnioskujemy po wpisie w bazie danych niemieckiej organizacji USK.

Zobacz grafiki koncepcyjne z nowej odsłony cyklu Prince of Persia

Krystian Smoszna, 22 września 2006, 08:28

Historia opowiedziana w trylogii Prince of Persia została zakończona, ale nie oznacza to, że koncern Ubisoft definitywnie zrezygnował z produkcji nowych gier z księciem w roli głównej. Aktualnie przygotowywana jest konwersja Dwóch Tronów na konsolę PlayStation Portable (pod nazwą Rival Swords) oraz kolejny, duży produkt...

Wyniki finansowe Ubi Softu i kolejna część serii Prince of Persia w produkcji

Łosiu, 4 lutego 2004, 09:35

Ubi Soft, francuska korporacja zajmująca się zarówno produkcją jak i wydawaniem gier opublikowała raport dotyczący swych wyników finansowych w trzecim kwartale i pierwszych dziewięciu miesiącach roku fiskalnego 2003/2004 (rok ten zaczyna się 1 kwietna 2003 roku i kończy 31 marca roku 2004). Firma ta w tym okresie zafundowała nam takie znakomite gry jak m.in.: Prince of Persia: The Sands of Time czy Tom Clancy’s Rainbow Six 3, nie dziwi więc fakt, iż zwiększyła sprzedaż swoich tytułów i śmiało spogląda w przyszłość. Przy okazji tego raportu wyjawiono, iż możemy już wyczekiwać kolejnej części cyklu Prince of Persia.

Pierwsza część sagi Prince of Persia wskrzeszona dzięki technologii Macromedia Flash

eLKaeR, 4 października 2003, 11:23

Na rynkowy debiut szumnie zapowiadanej gry o nazwie Prince of Persia: The Sands of Time prawdopodobnie poczekamy jeszcze kilka tygodni. Abyśmy przez ten czas nie zapomnieli o wspomnianym tytule, developerzy (pracownicy korporacji Ubi Soft Entertainment) udostępnili w ramach globalnej Sieci specjalną edycję pierwszej odsłony „Księcia Persji”, wydanej oryginalnie w 1989 roku nakładem firmy Broderbund Software.