Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat System Shock (1994)

System Shock Remake porównany z oryginałem, tak twórcy złożyli hołd legendzie

Adrian Werner, 31 maja 2023, 10:44

W sieci pojawił się ciekawy materiał wideo, porównujący System Shock Remake z pierwowzorem z lat 90. Pokazuje on, jak blisko oryginału trzymali się autorzy odświeżonej wersji.

Remake pierwszego System Shock zapowiedziany, System Shock 3 w planach

Jakub Błażewicz, 12 listopada 2015, 15:20

Studio Night Dive zapowiedziało wydanie w pełni odświeżonego System Shocka na PC oraz konsole. Stephen Kick zdradził również, że w planach jest stworzenie trzeciej odsłony serii.

Wieści ze świata (System Shock, Armored Warfare, Battleborn, Van Helsing: Final Cut, Until Dawn) 23/9/2015

Krzysztof Mysiak, 23 września 2015, 13:43

Dziś piszemy m.in. o wypuszczeniu gry System Shock na GOG.com, publicznych testach Armored Warfare, opóźnieniu premiery The Incredible Adventures of Van Helsing: Final Cut, zapisach do testów Battleborn oraz ciekawostkach dotyczących scenariusza Until Dawn. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

System Shock 2 trafi na GOG.com i Steam

Łukasz Szliselman, 11 lutego 2013, 16:31

System Shock 2 (a nie wykluczone, że i pierwsza część) wkrótce stanie się dostępna na platformach dystrybucji cyfrowej GOG.com i Steam. Z pewnością znacznie ułatwi to życie wszystkim, którzy chcieliby przypomnieć sobie, jak się grało w ubiegłym wieku.

Po drugiej stronie lustra, część pierwsza. Ultima Underworld, System Shock, Thief - historia firmy Looking Glass Studios.

Piotr Rusewicz, 29 września 2011, 13:50

Historia Looking Glass Studios to interesujące pasmo wzlotów, upadków oraz wizjonerstwa lekko wyprzedzającego swoją epokę. Underworld, Thief oraz Shock to serie i tytuły, bez których obecna branża nie byłaby taka sama. Bowiem rozwiązania, które stworzyli, pomimo że nie weszły na stałe do gier głównego nurtu to mocno zmieniły oblicze rynku, nawet wśród nieświadomych tego graczy nowego pokolenia.

Co ujawnią twórcy BioShocka?

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2010, 13:27

Trzeci System Shock? Trzeci BioShock? Piąty SWAT? A może zupełnie nowy produkt? Czym jest tajemniczy Project Icarus? Nad jaką grą pracuje obecnie Ken Levine i dowodzone przez niego studio Irrational Games?

Trzecia część System Shocka na platformie X360?

Radosław Grabowski, 30 kwietnia 2007, 11:55

Gdy pisaliśmy 1 kwietnia bieżącego roku o remake'u pamiętnego System Shocka, szykowanym przez Douga Churcha i ekipę Electronic Arts z myślą o PlayStation 3 i Xboxie 360, to oczywiście primaaprilisowo żartowaliśmy. Najnowszy numer periodyku Xbox 360 – The Official Xbox Magazine, zawiera jednak krótką informację, związaną w pewnym sensie ze wspomnianym tematem i nie będącą dowcipem.

Steven Spielberg + engine z Crysisa = System Shock nowej generacji

Radosław Grabowski, 1 kwietnia 2007, 09:09

Firmę Origin Systems, związaną od piętnastu lat z koncernem Electronic Arts, kojarzymy głównie z serią Ultima i Wing Commander - tę ostatnią markę postanowiono zresztą wskrzesić i zaserwować posiadaczom X360 pozycję Wing Commander Arena. Ponadto "Elektronicy" chcą przypomnieć graczom o jeszcze jednym słynnym produkcie, wypuszczonym na rynek w 1994 roku za sprawą wspomnianego teksańskiego studia.

Kolejne, nieoficjalne doniesienia w sprawie System Shock 3

Przemysław Bartula, 11 sierpnia 2006, 08:53

Zaczęło się od informacji w magazynie Game Informer, a następnie sprawę poruszył Ken Levine z Irrational Games. Mowa oczywiście o trzeciej odsłonie serii System Shock, która „podobno” opracowywana jest przez EA. Dziś do tych dwóch nieoficjalnych zapowiedzi tego tytułu dołącza trzecia, pochodząca z wrześniowego numeru brytyjskiego PC Gamera.

System Shock 3 w wykonaniu Irrational Games nie interesował Electronic Arts

Radosław Grabowski, 31 lipca 2006, 12:44

Marka System Shock jest historycznie związana z Electronic Arts, ponieważ pierwsza część tego cyklu została wydana przez firmę Origin Systems, która należy do "Elektroników". Jednakże amerykański koncern nie przejawia już ponoć zainteresowania słynną serią, o czym otwarcie mówi jeden z twórców System Shock 2.

Czy twórcy Ojca Chrzestnego tworzą System Shock 3?

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2006, 09:09

W najnowszym numerze magazynu Game Informer pojawiła się informacja dotycząca trzeciej odsłony legendarnego cyklu System Shock. Według redaktorów czasopisma, program jest produkowany przez koncern Electronic Arts.

Anonimowy przedstawiciel Electronic Arts twierdzi, że trwają prace nad System Shock 3

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2006, 08:32

Od tygodnia w sieci huczy od plotek w sprawie legendarnej serii System Shock. A to wszystko dzięki firmie Electronic Arts, która w grudniu ubiegłego roku, postanowiła na nowo zarejestrować w amerykańskim Urzędzie Patentowym, tytuł trzeciej odsłony cyklu. Wydawałoby się, że jest to normalny zabieg, który niekoniecznie musi oznaczać produkcję nowej gry. Serwis Shacknews ma na ten temat inne zdanie.

System Shock 3 w produkcji?

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2006, 09:59

Plotki dotyczące powstania trzeciej odsłony gry System Shock, powracają jak bumerang co kilkanaście miesięcy. Niestety, koncern Electronic Arts, który dzierży prawa do publikacji nowych tytułów z tego cyklu, nie wykazywał dotąd większego zainteresowania produkcją programu. Ale czy na pewno?