Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Twierdza: Krzyżowiec

Stronghold Overlords - popularny mod do gry Twierdza: Krzyżowiec z nową wersją

Adrian Werner, 28 lipca 2021, 14:24

Popularny mod Stronghold Overlords do gry Stronghold: Crusader doczekał się wersji 0.9. Wprowadza ona m.in. dwie nowe mapy.

Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD – zapowiedziano nowe wersje klasycznych strategii

Michał Kułakowski, 20 października 2012, 22:10

Studio Firefly zapowiedziało na listopad premierę gier Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD. Produkcje są odświeżonymi wersjami dwóch pierwszych część serii strategii, znanych w Polsce pod tytułem Twierdza, wzbogaconymi o możliwość obsługi wysokich rozdzielczości ekranu.

Jaki będzie Stronghold 3

Adrian Werner, 1 sierpnia 2010, 11:24

O tym, że trwają prace nad Stronghold 3 wiem już od ponad dwóch miesięcy, ale do tej pory mogliśmy jedynie popatrzeć na kilka artworków. Teraz dzięki zapowiedziom w magazynach Gamestar oraz PCGZine poznaliśmy wreszcie konkretne informacje na temat tej produkcji oraz obejrzeliśmy pierwsze screeny.

Gra Stronghold 3 w przyszłym roku

Szymon Liebert, 14 maja 2010, 12:50

Firma SouthPeak Games zapowiedziała, że w przyszłym roku wyda grę Stronghold 3, tworzoną przez studio Firefly, które odpowiada także za poprzednie odsłony serii. Produkcja będzie dostępna zarówno w wersji pudełkowej i cyfrowej, a trafi naturalnie na pecety. Sama treść gry raczej się nie zmieni, ale oczywiście otrzymamy ulepszony silnik graficzny i mnóstwo nowości.

Wieści ze świata (Sam & Max, Titan Quest, Dreamkiller) 13/10/09

Piotr Doroń, 13 października 2009, 09:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Dreamkiller debiutuje na rynku, kolekcja Twierdzy już wkrótce w sprzedaży w USA, o nowych grach w ofercie Xbox Live Arcade, Steam – pokaźne promocje na gry THQ i inne. Zapraszamy do lektury.

Firefly Studios wyprodukuje nowe części Twierdzy

Piotr Doroń, 13 maja 2008, 12:05

Firefly Studios słynie przede wszystkim z cyklu gier strategicznych pod tytułem Stronghold. W chwili obecnej pracuje jednak nad grą akcji Dungeon Hero, powstającą z myślą o konsoli Xbox 360 oraz o pecetach. Wiemy jednak, że w chwili ukończenia tejże produkcji, powróci do Twierdzy.

Nadchodzi ulepszony Krzyżowiec - pierwsze wieści oraz screeny

Robert Duraj, 6 lutego 2008, 14:23

Firefly Studios i Gamecock Media ogłosiły, iż trwają prace nad nową grą z serii Stronghold. Będzie to udoskonalona wersja, stworzonej przez pierwszą z wymienionych firm strategii, Stronghold Crusader, oznaczona podtytułem Extreme.

Legends nowym tytułem z cyklu Stronghold

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 08:22

Firma 2K Games opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapowiedziała nową grę z serii Stronghold, noszącą podtytuł Legends. Program trafi na rynek jesienią bieżącego roku, a za jego produkcję odpowiadać będzie znane już doskonale studio FireFly.

FireFly Studios i dwa nowe projekty

Maciej Myrcha, 18 października 2005, 12:18

Przedstawiciele FireFly Studios, znanej graczom m.in. z takich produkcji jak Space Colony czy seria Stronghold, poinformowali o podpisaniu umowy z Lifemode Interactive, dotyczącej wykorzystania narzędzi animacji twarzy, LifeStudio:HEAD, w dwóch nowych projektach. Wynik użycia tej technologii gracze mogli zaobserwować w wydanej w tym roku rewelacyjnej strategii, Stronghold 2.

Stronghold 2 w produkcji!

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2004, 08:42

Firma Global Star Software (jeden z pododdziałów koncernu Take 2 Interactive) oraz studio Firefly, zapowiedziały rozpoczęcie prac nad oficjalną kontynuacją gier Stronghold oraz Stronghold: Crusader, wydanych odpowiednio w 2001 i 2002 roku.

Nowe premiery...czyli co już dziś można kupić na zachodzie

Przemysław Bartula, 24 września 2002, 11:46

Powołując się na ofertę sprzedaży zachodniego sklepu internetowego Amazon.com, oznajmiam, że dziś do sprzedaży trafiło kilka nietuzinkowych tytułów, tj. Earth and Beyond, Tom Clancy's Ghost Recon: Island Thunder, Stronghold: Crusader, Strike Fighters: Project 1 oraz Heroes of Might & Magic IV: The Gathering Storm. Ponadto należy dodać, że wczoraj do zachodnich sklepów trafił najnowszy dodatek do gry The Sims - The Sims: Unleashed (The Sims: Zwierzaki). Dziś także ma swą Szwedzką premierę Bandits: Phoenix Rising, światowa nie jest jeszcze znana.

Stronghold: Crusader już wkrótce

Janusz Burda, 20 września 2002, 07:17

Jak poinformował Gathering of Developers, zakończone zostały prace nad tworzoną przez zespół FireFly grą Stronghold: Crusader. Tytuł ten wszedł w tzw. fazę „gold” czyli powędrował do tłoczni i na zachodnie półki sklepowe trafi jeszcze pod koniec tego miesiąca.

Oficjalna strona Stronghold: Crusader otwarta

Robert Sulisz, 4 sierpnia 2002, 08:39

Firma Gathering of Developers powołała do życia oficjalną witrynę w całości poświęconą grze Stronghold: Crusader, której producentem jest grupa Firefly Studios. Na stronie tradycyjnie: trochę ciekawych informacji o tym projekcie, screenshoty, tapety oraz forum.

Nadciąga kolejna część Twierdzy

Mariusz Klamra, 2 maja 2002, 17:57

FireFly, firma odpowiedzialna za doskonałą strategię Stronghold (w Polsce Twierdza), definitywnie nie spoczęła na laurach. Właśnie został zapowiedziany sequel tej świetnej gry zatytułowany Stronghold: Crusader, tym razem przenoszący nas do świata Bliskiego Wschodu w epoce wypraw krzyżowych.

Plotki o Stronghold: Crusader

Tomasz Pyzioł, 19 marca 2002, 15:14

Po sieci krążą plotki o planowanym dodatku do kapitalnej strategii czasu rzeczywistego Twierdza. Stało się to za przyczyną amerykańskiego sklepu wysyłkowego Electronics Butique, w którego ofercie pojawiła się gra Stronghold: Crusader.