Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Świątynia Pierwotnego Zła

Najlepsze modyfikacje (18/01/2013) - Silent Hill: The Pledge, Battlefield Gothic i mody Black Mesa

Adrian Werner, 18 stycznia 2013, 21:52

Wracamy z cyklem Najlepsze Modyfikacje. Zmieniamy przy okazji jego formułę. Od teraz kolejne odcinki będą publikowane raz w tygodniu.

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10)

Adrian Werner, 11 stycznia 2010, 15:05

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Współtwórca Fallouta i Arcanum pracuje nad nową grą RPG

Hed, 19 marca 2009, 08:54

Jason Anderson pracuje nad nową produkcją RPG dla firmy inXile. Osobnik ten odpowiedzialny jest między innymi za współtworzenie pierwszego Fallouta, jeszcze w szeregach studia Interplay. Chociaż na razie nie otrzymaliśmy wielu precyzyjnych informacji co do charakteru tego projektu, to pojawiają się pewne sugestie, że być może będzie on swoistą kontynuacją Wastelands, czyli pierwowzoru Fallouta.

Koniec Troika Games? - czyli jak umierają legendy.

Kull, 17 lutego 2005, 09:32

O czarnych chmurach nad firmą Troika pisaliśmy trzy tygodnie temu. Nikt jednak nie spodziewał się, iż problemy z wydawcą i ewentualne zamknięcie studia są aż tak realnym zagrożeniem. W Internecie krąży od kilku dni anonimowy e-mail, z którego jasno wnika, jakoby Troika zakończyła już swoją działalność.

Znalazł się patch do Świątyni Pierwotnego Zła

Elrond, 10 maja 2004, 15:00

Temat drugiej łatki do Świątyni Pierwotnego Zła powraca jak przysłowiowy bumerang. Można by nawet powiedzieć, że twórcy gry, Troika Games i wydawca, Atari, grają patchem w ping ponga, gdyby nie to, że Atari po ostatnim przyjęciu piłeczki, gdzieś ją schowało (vide news z 29.04 tego roku). Wydaje się jednak, że naciski ze strony graczy jak i pracowników studia Troika Games odniosły pożądany skutek i długo oczekiwana łatka ma w końcu szanse ujrzeć światło dzienne.

Gdzie jest łata Świątyni Pierwotnego Zła?

Elrond, 29 kwietnia 2004, 10:22

O Greyhawk: The Temple of Elemental Evil wydanej u nas przez CDProjekt pod nazwą Świątynia Pierwotnego Zła można powiedzieć co najmniej dwie rzeczy. Po pierwsze, była to chyba najbardziej oczekiwana przez graczy komputerowych konwersja papierowej gry Dungeons & Dragons, po drugie była tak najeżona bugami jak babciny, wielkanocny keks rodzynkami. Niecały miesiąc po wydaniu gry ukazał się megapatch, który jednak nie usunął wszystkich niedociągnięć i błędów. Niedługo potem główny programista Troika Games, pan Steve Moret, poinformował o pracach nad drugą łatką Pierwotnego Zła. I ... słuch o niej zaginął.

Greyhawk: The Temple of Elemental Evil – Patch 2.0 już niebawem? - Wszystko wskazuje na to, że tak!

Phoenix, 16 marca 2004, 16:00

Greyhawk: The Temple of Elemental Evil to tytuł, który jeszcze przed swoim światowym debiutem (16 września 2003) wywoływał duże zainteresowanie. Niestety po wydaniu okazało się, że ta gra z gatunku cRPG jest obarczona bardzo dużą ilością błędów. Aby naprawić swoją wpadkę pracownicy studia Troika Games wraz z włodarzami Atari (dawne Infogrames) postanowili wydać megapatch poprawiający znajdujące się w programie bugi. Po pewnym czasie wyszło na jaw, że nawet to działanie nie usunęło wszystkich błędów, które zagnieździły się w pełnej wersji Świątyni Pierwotnego Zła. Główny programista odpowiedzialny za TToEE (Steve Moret) obiecał, że zajmie się tą sprawą osobiście. Jednak od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna oficjalna wiadomość, która mogłaby potwierdzić te obietnice...

Poradnik: Świątynia Pierwotnego Zła

Redakcja GRYOnline.pl, 9 marca 2004, 20:14

„Świątynia Pierwotnego Zła (będę ją nazywał również: ToEE) jest tak klasyczną grą fabularną, jak to bodaj możliwe. [...] ToEE jest – jak to się zwykło ujmować – oldschoolowym erpegiem. Nie mogło się zresztą inaczej stać, skoro została ona oparta na znanym, niekomputerowym systemie sprzed blisko 20 lat. Znakiem czasów jest rozbudowana część gry na powierzchni – miasta, misje dyplomatyczne – lecz sercem ToEE pozostaje badanie podziemi i walka z hordami dziwacznych stworzeń.” - oto kompletny poradnik do najnowszego cRPG Świątynia Pierwotnego Zła.

Która gra ma najlepszy dźwięk?

Wojak, 9 stycznia 2004, 06:45

Zachodni serwis RPGDot zdecydował się niedawno na przeprowadzenie plebiscytu, w którym czytelnicy wybrać mieli najlepsze ich zdaniem gry ubiegłego roku. Nie byłoby w tym nic szczególnego, bowiem takie głosowanie nie jest w końcu żadną nowością, gdyby nie fakt, że oprócz dość standardowych kategorii w rodzaju „Gra Roku”, pojawiły się również te znacznie ciekawsze, np. ta, której wyniki właśnie ujawniono - „Najlepszy Dźwięk w RPG”.

Greyhawk: The Temple of Elemental Evil - łatania kolejna pora ?

Elrond, 3 grudnia 2003, 14:15

Już od pewnego czasu (polska wersja pojawi się pod koniec stycznia za sprawą CDProjekt) na rynku znajduje się Greyhawk: The Temple of Elemental Evil, RPG przenoszący nas w realia świata Oerth. Gra jeszcze przed ukazaniem się na rynku wzbudzała emocje graczy, zaś po jej wydaniu emocje te sięgnęły zenitu. Szkoda tylko, że większość emocji, które wyrażali gracze nie dotyczyło zadowolenia z rozgrywki. Niestety, gra była tak "zarobaczona" (ang. bug - błąd, niedociągnięcie), że praktycznie cała przyjemność z rozgrywki ulatywała w siną dal.

Kolejna PeCetowa gra cRPG od Troika Games?

eLKaeR, 22 listopada 2003, 11:32

Dopiero w kwietniu przyszłego roku na sklepowych półkach wyląduje gra Vampire The Masquerade: Bloodlines – następna (po Vampire The Masquerade: Redemption) wirtualna interpretacja klasycznego systemu RPG marki White Wolf Publishing. Developingiem zajmuje się studio Troika Games, którego pracownicy stworzyli wcześniej Greyhawk: The Temple of Elemental Evil i Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura. Fachowcy z rzeczonej firmy prawdopodobnie przygotowują równolegle jeszcze inny produkt.

Pełna wersja Greyhawk: The Temple of Elemental Evil za darmo w Sieci!

eLKaeR, 14 listopada 2003, 07:07

Wczoraj po południu opisaliśmy dla Was nową ofertę serwisu FilePlanet, dzięki której wybrane osoby (czyt. subskrybenci i członkowie klubu założycieli) mogą gratis stać się posiadaczami bestsellerowej trójwymiarowej gry akcji pt. Tom Clancy’s Splinter Cell. Konkurencyjną promocję zorganizowali ludzie z IGN.com, udostępniając do darmowego pobrania pełną wersję programu z gatunku cRPG, wydanego zaledwie przed dwoma miesiącami i noszącego nazwę Greyhawk: The Temple of Elemental Evil.

Nadchodzi obszerny patch do Greyhawk: Temple of Elemental Evil

ComCo, 10 listopada 2003, 12:37

Duet wydawniczy Troika Games - Atari poinformował, iż za parę dni na fale Internetu „wypłynie” kolejna poprawka systemowa do wydanej we wrześniu bieżącego roku pełnej wersji gry Greyhawk: The Temple of Elemental Evil. Bardziej pasuje mi tu jednak określenie „mega patch”, gdyż liczba wprowadzanych zmian budzi wrażenie...

Demo Greyhawk: The Temple of Elemental Evil jest już blisko!

eLKaeR, 7 listopada 2003, 07:07

Zastanawia Was, czym zajmiecie się podczas tzw. „długiego weekendu” od 8 do 11 listopada? Jeśli nie mieliście jeszcze styczności z grą typu cRPG o nazwie Greyhawk: The Temple of Elemental Evil, to być może zechcecie zapoznać się z jej wersją demonstracyjną.

Zbliża się pierwszy patch dla gry Greyhawk: The Temple of Elemental Evil

eLKaeR, 5 października 2003, 14:55

Niecały miesiąc wstecz na sklepowych półkach pojawiła się gra z gatunku cRPG, nosząca nazwę Greyhawk: The Temple of Elemental Evil. Nowe wirtualne dzieło, powstałe na kanwie fantastycznego uniwersum Dungeons & Dragons, już niebawem doczeka się debiutanckiej poprawki systemowej.

Współpraca korporacji Atari i sieci P2P Kazaa

Łosiu, 19 września 2003, 08:31

Kazaa to największe zło, okropne narzędzie do rozprowadzania nielegalnego oprogramowania, muzyki, filmów, itd. – zwykli użytkownicy komputerów przywykli już do tego typu epitetów ze strony wielkich firm i nadal bezproblemowo korzystają z dobrodziejstw sieci P2P, w tym i Kazy. Ogromne możliwości dystrybucyjne tego systemu dostrzegła też korporacja Atari i znakomicie wykorzystała go do swoich celów. Otóż demo gry Greyhawk: The Temple of Elemental Evil, najnowszej cRPG-owej propozycji zespołu Troika Games i firmy Atari, pojawiło się w sieci Kazaa i od kilku dni jest przez nią rozprowadzane na zasadach wyłączności. Przekonało się o tym kilka zachodnich serwisów, które umieściły pobraną z Kazy wersję demo, po czym zostały zmuszone je usunąć na wyraźną prośbę Atari.

Greyhawk: Temple of Elemental Evil już w tłoczniach

Phoenix, 8 września 2003, 17:59

Firma developerska – Troika Games ukończyła właśnie prace nad tworzeniem gry Greyhawk: Temple of Elemental Evil. Będzie to pozycja z gatunku cRPG oparta na module Advanced Dungeons & Dragons (pen-and-paper) z 1985 roku zatytułowanym „The Temple of Elemental Evil”, którego autorem jest Gary Gygax.

Złoty Greyhawk: The Temple of Elemental Evil

Syriusz, 5 września 2003, 11:02

Korporacja Atari, wydawca Greyhawk: The Temple of Elemental Evil, ogłosiła, iż wspomniany tytuł otrzymał status "Gold". Dzieło grupy developerskiej Troika Games (należą do niej twórcy m.in.: Arcanum oraz Fallouta) będzie grą z gatunku cRPG bazująca na klasycznym module Advanced Dungeons & Dragons zatytułowanym „The Temple of Elemental Evil”.

Trzy nadchodzące produkcje doczekały się oficjalnych witryn

ComCo, 23 czerwca 2003, 11:32

Do premiery takich tytułów jak Greyhawk: The Temple of Elemental Evil (cRPG), Halo: Combat Evolved (gra akcji/TPP), czy Age of Wonders: Shadow Magic (strategia turowa) pozostało jeszcze trochę czasu. Już dziś możecie jednak zajrzeć na, uruchomione przez wydawców, oficjalne strony internetowe poświęcone powyższym tytułom.

Otwarto oficjalną sieciową witrynę Greyhawk: The Temple of Elemental Evil

eLKaeR, 18 maja 2003, 13:05

Wszyscy odwiedzający nasz wortal mogą już od minionej środy zaznajomić się z zapowiedzią wirtualnej gry fabularnej pt. Greyhawk: The Temple of Elemental Evil. Tymczasem wspólne wysiłki firm Atari i Troika Games doprowadziły do otwarcia oficjalnej witryny internetowej owej pozycji.

Zapowiedź: Greyhawk - The Temple of Elemental Evil

Fajek, 14 maja 2003, 11:17

Greyhawk: The Temple of Elemental Evil to gra z gatunku cRPG bazująca na klasycznym module Advanced Dungeons & Dragons (pen-and-paper) z 1985 roku zatytułowanym „The Temple of Elemental Evil”.

Autorzy Fallout i Arcanum nie próżnują

eLKaeR, 9 stycznia 2003, 16:11

Zespół developerski, zatrudniony w firmie Troika Games, już od kilkunastu tygodni pracuje nad nową grą z gatunku cRPG. Produkt ów zatytułowany został Greyhawk: The Temple of Elemental Evil i będzie bazować na trzeciej edycji klasycznego systemu fabularnego o nazwie Advanced Dungeons & Dragons.

The Temple of Elemental Evil - nowa gra twórców Arcanum i Fallouta

Łosiu, 7 grudnia 2002, 14:13

W najnowszym wydaniu magazynu Computer Games studio Troika Games, czyli zespół developerski składający się z ludzi, którzy stworzyli niezapomnianego Arcanum oraz przyczynili się do powstania kultowego Fallouta, ogłosiło, iż pracuje nad swoim kolejnym ambitnym projektem. Będzie to gra z gatunku cRPG bazująca na klasycznym module AD&D (pen-and-paper) z 1985 roku zatytułowanym „The Temple of Elemental Evil”. Gra ma zostać wydana pod koniec 2003 roku przez firmę Infogrames.